bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.12.2019 | Vārda dienas: Hanna, Jana, Johanna

Nedēļa Lietuvā. Izmēģinās vilciena maršrutu no Klaipēdas uz Sovetsku Kaļiningradā

Dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums Lietuvos Geležinkeliai janvāra sākumā sūtīs pasažieru vilcienu izmēģinājuma braucienā no Klaipēdas uz Sovetskas pilsētu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā.

Mediķi: Lielākoties pirotehniku negadījumi saistās ar tās palaišanu alkohola reibumā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi atgādina par piesardzību gadu mijā, īpaši svētku uguņošanas laikā. Neuzmanīgas rīcības rezultātā nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī uguņošanas vērotāji.

Sporta treneris sniedz padomus, kā nezaudēt motivāciju ceļā uz panākumiem

Jaunā gada priekšvakarā, daudzi cilvēki tradicionāli sola sev un citiem uzsākt veselīgu dzīvesveidu un sākt sportot. Saskaņā ar pētījumu, ko veica sporta apģērbu zīmols 4F, 100% aptaujāto piekrīt, ka sports ir svarīgs, lai saglabātu savu veselību, 85% uzskata, ka tas motivē viņus nodarboties ar sportu.

Fotonedēļa, 29.12.2017.

Nākamnedēļ populārākie vārdi - Ivo un Solvita

No kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Ivo (2 273), savukārt no sieviešu vārdiem - Solvita (2 246), liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati.

Tieslietu ministrija saviem darbiniekiem piešķīrusi prēmijas 73 916 eiro apjomā

Šī gada beigās Tieslietu ministrija ir izmaksājusi naudas balvas 65% apmērā no noteiktās mēnešalgas jeb 73 916 eiro darbiniekiem, kuri nostrādājuši ministrijā ilgāk par sešiem mēnešiem, kā arī tiem, kuri snieguši personisko darba ieguldījumu un sekmējuši darba kvalitāti.

Eiropas ieguldītājiem tiks sniegta plašāka informācija par riskantiem pakalpojumiem

2018.gada 1.janvārī stāsies spēkā Eiropas Savienības regulējums, kas veicinās neprofesionālu ieguldītāju izpratni par komplektētu privāto ieguldījumu un apdrošināšanas ieguldījumu pakalpojumiem.

Lattelecom atrastajiem neidentificētajiem kabeļiem pieteikušies vairāki īpašnieki

Telekomunikāciju operatoram SIA Lattelecom piederošajā elektronisko sakaru kabeļu pazemes tuneļos divās vietās Rīgā - Eksporta ielā 15 un Uriekstes ielā 9 - konstatētajiem neidentificētajiem, trešajām personām piederošajiem elektronisko sakaru kabeļiem pieteikušies vairāki īpašnieki.

Darbnespējas lapas un kompensējamo zāļu receptes izrakstīs tikai elektroniski

No 2018.gada 1.janvāra Latvijā tiek uzsākta obligāta valsts E-veselības sistēmas lietošana. Tā paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

Latvijas mēbeļu biznesā nākamgad prognozē mērenu izaugsmi

Asociācijas Latvijas mēbeles biedri 2018.gadā prognozē mērenu izaugsmi līdzīgi kā iepriekšējos gados, stāsta asociācijas Latvijas mēbeles izpilddirektore Ieva Erele.

Latvijas laika apstākļi šogad neatbilda cilvēku cerībām

Šogad Latvijas iedzīvotāju vēlmēm visatbilstošākais mēnesis bija marts, savukārt vislielāko vilšanos sagādāja augusts un septembris. Tiesa, lielākajai daļai mēnešu kopējā punktu summa ir negatīva, kas liecina, ka šogad lielākoties laika apstākļi neatbilda cilvēku cerībām, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra eksperti.

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju kopējo situāciju valstī vērtē kā sliktu

Vairāk nekā puse jeb 58% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopējo situāciju valstī vērtē kā sliktu, liecina novembrī veiktas Eirobarometra aptaujas dati. Turklāt 48% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju kopējo situāciju Latvijā novērtējuši kā drīzāk sliktu, bet 10% to novērtējuši kā ļoti sliktu.

Tele2 2017.gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Mobilo sakaru operators Tele2 2017.gadā ir pārsniedzis visus iepriekš uzstādītos rekordus, pārdodot rekordlielu mobilo telefonu skaitu, prieku pauž uzņēmuma pārstāvji.

Novembrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 4,7%

Šī gada novembrī, salīdzinot ar 2016.gada novembri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. 

Būvniecības izmaksas Latvijā pieauga par 3,2%

Šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Savukārt salīdzinot ar aizvadītā gada novembri, būvniecības izmaksas pieauga par 3,2%.

NVA prognozē bezdarba līmeņa samazināšanos arī 2018.gadā

2017.gads nodarbinātības jomā ir bijis sekmīgs gan Latvijai, gan Eiropas Savienībai kopumā - vairāk nekā divu miljonu bezdarbnieku ES integrējās darba tirgū, ekonomikas izaugsme notiek visās dalībvalstīs, un situācija darba tirgū uzlabojas, vēsta Nodarbinātības valsts aģentūra.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!