bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 15.11.2019 | Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne

Zviedrija gatava dot ostu Krievijas gāzesvada būvniecībai

Zviedrijas valdība pavēstījusi, ka tā nestāsies ceļā Krievijas dabasgāzes koncerna Gazprom iecerei izmantot ostu Zviedrijas dienvidos kā bāzi gāzes cauruļvada būvdarbiem. Zviedrijas valdība un bruņoto spēku vadība gan iepriekš paudusi bažas par Gazprom plāniem būvēt cauruļvadu Nord Stream 2 un ieceri šim nolūkam izmantot Karlshamnas ostu.

Palielināsies mājas (istabas) dzīvnieka pases veidlapas cena

Patlaban praktizējošiem veterinārārstiem par mājas dzīvnieka pases veidlapas saņemšanu PVD ir jāmaksā 0,61 eiro, ieskaitot PVN. Pēc noteikumu stāšanās spēkā vienas mājas dzīvnieka pases veidlapas cena palielināsies par 0,50 eiro un būs 1,11 eiro, ieskaitot PVN, vēsta Zemkopības ministrija.

31.janvāris bildēs

Viņķele: Pedagogiem trūkst zināšanu par bērniem ar speciālām mācību vajadzībām

«Bērniem ar mācīšanās traucējumiem skolās ir jāsaņem visa nepieciešamā palīdzība, lai pilnvērtīgi iekļautos mācību procesā un attīstītu savus talantus. Taču šobrīd viena no lielākajām problēmām ir tā, skolās pedagogiem nav nepieciešamo zināšanu un prasmju, lai spētu identificēt bērnus, kuriem vajadzīga papildu palīdzība,» uzsver Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele.

SM: TEN-T dzelzceļa tīkla uzlabojumi paredzēti no KF līdzfinansējuma

Otrdien, 31.janvārī, Ministru kabinetā apstiprināti noteikumi par nosacījumiem Kohēzijas fonda līdzfinansējuma izmantošanai Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas pasākuma ietvaros.

Igaunijas rūpniecības produkcijas apjomam pērn novērots kāpums

Igaunijas kopējais rūpniecības produkcijas apjoms 2016.gadā kāpis par diviem procentiem, liecina Igaunijas statistikas pārvaldes sākotnējās aplēses.

LZNP padomi, lai nekļūtu par paša izsniegtās pilnvaras «ķīlnieku»

Pēdējā desmitgadē Latvijā vidēji tiek izsniegtas gandrīz 40 000 pilnvaras gadā, liecina Latvijas Zvērinātu notāru padomes dati. Lai nekļūtu par paša izsniegtās pilnvaras «ķīlnieku» LZNP sniedz svarīgus padomus tās izsniegšanas iemesliem.

Aptauja: Iedzīvotājiem visgrūtāk izprast pareizu uzturu, lai uzsāktu sporta treniņus

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir diezgan neapmierināti ar savu fizisko formu savukārt 5,7% ir pilnīgi neapmierināti. Uz jautājumu, kāpēc tad viņi regulāri nenodarbojas ar sportu 40% atbildēja, ka viņiem nav laika, teju trešdaļa nav atraduši sporta veidu, kas viņiem patīk, bet piektdaļa cieš no enerģijas trūkuma, liecina sporta apģērbu zīmola 4F veiktā pētījuma dati.

Prognozes par šī gada Latvijas ekonomiku - lielākā cerība likta uz ES fondiem

Vairāki ekonomisti ir snieguši savu komentāru par šī gada IKP prognozēm, autsaucoties uz pirmdien, 30.janvāra, publicēto Centrālās statistikas pārvaldes iekšzemes kopprodukta ātro novērtējumu, kurā skaidrots, ka izaugsme aizvadītā gada ceturtajā ceturksnī kļuva spēcīgāka, salīdzinājumā ar 2015.gada pēdējo ceturksni pieaugot par 1,6%.

Naftas cenas, pat sasniedzot zemāko atzīmi, joprojām turpina kristies

Naftas cenas pasaulē 31.janvārā rītā turpina kristies pēc tam, kad 30.janvārī jau sasniedza zemāko atzīmi vairāk nekā nedēļas laikā. Pazīmes par naftas ieguves aktivitātes palielinājumu ASV mazina lielāko naftas ieguvējvalstu centienu samazināt ieguves apjomus pozitīvo ietekmi uz naftas cenu.

Balsts: Palielinājusies vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim

Jau pašā gada sākumā vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim ir minimāli palielinājusies. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas šī gada sākumā ir Teikas rajonā - 865 eiro par kvadrātmetru, taču viszemākās nemainīgi ir saglabājušās Bolderājā - 486 eiro par m2, ziņo nekustamo īpašumu kompānija Balsts.

LTA uztraucas par dominējošo tirgotāju varu Latvijā

«Izplešoties dominējošies tirgotājiem, palielinās iepirkumu varas pieaugums, tie arvien vairāk cenšās ietekmēt ražotājus, spiežot tos strādāt ar minimālu peļņu,» uzskata Latvijas Tirgotāju asociācijas biedri.

Karadarbības uzliesmojumā Ukrainā abas puses ziņo par upuriem

Vairāk nekā desmit cilvēki gājuši bojā pēdējo nedēļu apjomīgākajā karadarbībā Ukrainas austrumos. Ukraina paziņojusi, ka armijas sadursmēs ar prokrievisko separātistu kaujiniekiem uz frontes līnijas pie Avdijvkas pilsētas krituši septiņi ukraiņu karavīri.

30.janvāris bildēs

Ārsts: Latvijā saslimstība ar krūts vēzi ir dubultojusies

No krūts vēža Latvijā ik gadu mirst aptuveni 400 sieviešu, pirmdien, 30.janvārī, preses konference Diagnoze - krūts vēzis. Soli pa solim pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs Jānis Eglītis.

Latvijas Avīze: Pret Lembergu stājies spēkā nelabvēlīgs tiesas spriedums

Stājies spēkā Ventspils mēram Aivaram Lembergam nelabvēlīgs spriedums lietā par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu no viņa krimināllietā apsūdzību uzturošajiem prokuroriem saistībā ar prettiesisku privātās dzīves detaļu izpaušanu kriminālprocesā neiesaistītām personām, vēsta Latvijas Avīze.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!