bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 15.11.2019 | Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne

Traģisks sprādziens Kabulā

Eksplodējot sprāgstvielām pildītam transportlīdzeklim Afganistānas galvaspilsētā, nonāvēti ne mazāk kā 80 cilvēki un ievainoti 350. Sprādziens, kas trešdien, 31.maijā, Kabulā noticis rīta sastrēgumstundas laikā, bijis tiks spēcīgs, ka radījis lielu bedri ielas segumā.

31.maijs bildēs

Ventspils novadā konstatē nelegālu pieslēgumu naftas produktu cauruļvadam

Ventspils novada Tārgales pagastā šīs nedēļas sākumā konstatēts nesankcionēts pieslēgums naftas produktu maģistrālajam cauruļvadam, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Eksperts: Auguši mājsaimniecību uzkrājumi bankās

Aprīlī banku piesaistītie mājsaimniecību noguldījumi uzrādījuši straujāko mēneša kāpumu kopš decembra, savukārt to gada pieauguma temps jau piecus mēnešus atrodas gandrīz nemainīgās 8-9% robežās, atzīmē Latvijas Bankas ekonomists Vilnis Purviņš.

Eurostat: Latvijā aprīlī bijis astotais augstākais bezdarba līmenis ES

Latvijā šā gada aprīlī bezdarba līmenis bija 8,3%, kas bija astotais augstākais rādītājs starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, par kurām pieejami dati, trešdien informēja ES statistikas pārvalde Eurostat.

Mūrniece: Izplatītākais vardarbības veids pret bērniem ir tieši vardarbība ģimenē

«Latvijā izplatītākais vardarbības veids pret bērniem ir tieši vardarbība ģimenē - vidē, kur bērniem būtu jārod drošības un piederības sajūta. Lai arī mūsu valsts ir daudz darījusi, lai radītu bērnu tiesību aizsardzības sistēmu, īpaši pēdējā laika traģiskie notikumi liek vēlreiz kritiski izvērtēt – vai likumi un sadarbība starp institūcijām ir pietiekama, lai pasargātu bērnus,» norāda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Vairums publicē internetā personisko informāciju - visvairāk riskē jaunieši

Vairums interneta lietotāju sociālo mediju platformās publicē savu informāciju digitāli, no tiem 70% publicē savu bērnu fotogrāfijas un videomateriālus un 45% publicē citu personu privātus un konfidenciālus videomateriālus un fotogrāfijas, liecina Kaspersky Lab veiktais pētījums.

Mamikins: Bēgļiem iedalīto naudu var izmantot arī nepilsoņu integrācijai

Eiropas Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds var atbalstīt projektus, kas nodarbojas ar trešo valstu pilsoņu integrāciju, atsevišķi uzsverot, ka par «trešās valsts pilsoņiem» ir uzskatāmas arī personas bez pilsonības, tai skaitā Latvijas nepilsoņi, atzīmē Tieslietu, patērētāju un dzimumu līdztiesības komisāre Vera Jourova.

Āfrikas politiķi Igaunijā smeļas e-pārvaldības idejas

Igaunijā šonedēļ norisinās «Tallinas e-Pārvaldības konference 2017», kur idejas Āfrikas valstu publiskā sektora interneta pakalpojumiem smeļas un pieredzē dalās arī Āfrikas valstu ministri un augstas valsts amatpersonas.

Iedzīvotāju skatījumā neformālajā izglītībā visnoderīgākā ir svešvalodu sfērā

Darbiniekam, kurš iesaistās neformālās izglītības aktivitātēs, ir lielāka pievienotā vērtība darba tirgū nekā tiem, kas ieguvuši tikai formālo izglītību, - par to pārliecināti 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.

IKP 1.ceturksnī pieaudzis par 1,6% ceturkšņa un par 4,0% gada laikā

Šī gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar 2016.gada 4.ceturksni, iekšzemes kopprodukts salīdzināmajās cenās pēc precizētiem,sezonāli un kalendāri izlīdzinātiem datiem palielinājies par 1,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati

Tiesībsargs: Vai valdības darba grupa sola kaķi maisā?

Tiesībsargs kritizē Ministru prezidenta un deputāta Romualda Ražuka publiski pausto viedokli par obligāto veselības apdrošināšanu, paredzot jauna maksājuma uzlikšanu iedzīvotājiem.

Latvijas reģionos ceļu tehniskais stāvoklis bīstams ne tikai autobraucējiem vien

Autoceļu stāvoklis daudzviet Latvijā ir kritisks, un sliktā ceļu kvalitāte reģionos ne tikai prasa regulāras autoīpašnieku investīcijas braucamrīku remonta darbiem, bet atsevišķos gadījumos pat rada īpaši bīstamas situācijas, piemēram, kavējot operatīvā transporta mobilitāti, apliecina pēc biedrības Latvijas ceļu būvētājs pasūtījuma veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.

Igaunijas ekonomika gada laikā augusi par 4,4%

Igaunijas iekšzemes kopprodukts 2017.gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 4,4%, ja salīdzina ar gada pirmajiem trim mēnešiem pērn, tā aplēsuši Igaunijas statistiķi.

Uzņēmumā: 93% Lexus iegādes darījumu priekšroka tiek dota hibrīdam

Lielākā daļa Lexus iegādes darījumos pircēji priekšroku dod Lexus hibrīdauto. Šī gada sākumā uzņēmuma kopējie pārdošanas apjomi Latvijā auguši par 30%, liecina Wess Auto Grupas autosalona Lexus Riga Airport apkopotā informācija.

Puse iedzīvotāju uzskata: Mājokli iegādāsies tad, kad būs sasniegts noteikts algas līmenis

Latvijas iedzīvotājiem ir vairāki varianti par to, kurš būtu piemērotākais brīdis sava mājokļa iegādei. DNB bankas veiktās aptaujas dati liecina, ka dominējušas trīs atbildes - ir sasniegts noteikts algas līmenis, ir nodibināta ģimene vai ir atrasts īstais mājoklis.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!