bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Policija: Teju katrs septītais pārdevējs bērniem pārdod aizliegtās preces

Desmit dienu laikā, proti, laika posmā no 21.augusta līdz 31.augustam Rīgas pašvaldības policija ir veikusi 75 kontrolpirkumus, Rīgas veikalos, bāros un citās vietās, kur ir iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus vai tabakas izstrādājumus. Pārbaužu rezultāti liecina, ka teju katrs septītais pārdevējs nepilngadīgajam izsniedz aizliegtas preces.

31.augusts bildēs

Eurostat: Inflācija eirozonā augustā pieaugusi līdz 1,5%

Gada inflācija eirozonā augustā pieaugusi līdz 1,5%, salīdzinot ar 1,3% jūlijā, liecina ceturtdien, 31.augustā, publiskotās Eiropas Savienības statistikas departamenta Eurostat sākotnējās aplēses.

Vien 7% iedzīvotāji naudas līdzekļu uzkrāšanai izmanto banku noguldījumus

Vairāk nekā puse jeb 61% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem veido naudas uzkrājumus, taču vien 7% no tiem izmanto banku piedāvātās iespējas ar saviem personīgajiem uzkrājumiem arī nopelnīt, izmantojot depozīta noguldījumus, liecina Bigbank šī gada augustā veiktais pētījums.

Bāriņtiesa: Esiet vērīgi pret saviem un citiem bērniem, ko redzat ikdienā

Bērnu tiesību aizsardzības speciālisti atgādina, ka, atsākoties skolas gaitām, īpaša uzmanība jāpievērš ne tikai satiksmes un drošības jautājumiem, bet arī bērnu uzraudzībai. Bērna uzraudzības īstenošana ir vecāku pienākums, bet katru nedēļu medijos tiek atspoguļots kāds notikums, kad mazi bērni tiek atstāti bez vecāku uzraudzības un vieni paši klaiņo pa ielām. Diemžēl šiem gadījumiem ir tendence pieaugt.

Ukrainas austrumos novēro 19 pamiera pārkāpumus

Ukrainas austrumos turpinoties apšaudēm, Ukrainas valdības spēki novērojuši, ka prokremlisko separātisku kaujinieku vienības pēdējās diennakts laikā 19 reizes pārkāpuši teorētiski spēkā esošo pamieru.

Robežsardze notver no Stambulas ieceļojušu Latvijas pilsoni, kurš atrodas meklēšanā

Lidostas Rīga robežkontroles punktā trešdien, 30.augustā, konstatēts viens no Stambulas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1964.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām, vēsta Valsts robežsardze.

Valdībā izskatīs veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdē ceturtdien, 31.augustā, tika panākta vienošanās par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta kompromisa variantu.

Aptauja: Viena bērna sagatavošanai vecāki skolai iztērējuši vairāk nekā 61 eiro

Vairāk nekā puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju viena bērna sagatavošanai skolai iztērējuši vairāk nekā 61 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja. Vēl 19% respondentu iztērējuši 21-40 eiro, 18% aptaujāto minēja, ka izdevumi bijuši 41-60 eiro, bet 12% iedzīvotāju izdevumi viena bērna sagatavošanai skolai bijuši līdz 20 eiro.

Igaunijas koģenerācijas stacijā ievieš sašķidrinātās dabasgāzes sekciju

Paides koģenerācijas stacijā Igaunijā, kur gan elektroenerģija, gan siltums tiek ražots, dedzinot koksnes šķeldu, sākts uzstādīt sašķidrinātās dabasgāzes sekciju.

Straujš atalgojuma kāpums vērojams visā Baltijā, bet lielākās algas joprojām Igaunijā

Šā gada otrajā ceturksnī visās Baltijas valstīs ir vērojams salīdzinoši straujš vidējās mēnešalgas pieaugums, bet vislielāko atalgojumu nemainīgi saņem Igaunijas iedzīvotāji, kam seko Latvijas un pēc tam Lietuvas strādājošie, liecina Baltijas valstu statistikas biroju dati.

Kļūme Instagram sistēmā ļauj piekļūt slavenību kontaktinformācijai

Amerikāņu sociālais tīkls Instagram pavēstījis, ka kļūme tā sistēmā ļāvusi kiberuzbrucējiem piekļūt lietotāju, galvenokārt virknes slavenību, tālruņa numuriem un e-pasta adresēm.

No 1.septembra uzturlīdzekļus varēs saņemt jaunieši, kas mācās līdz 21 gada vecumam

Gadījumos, kad uzturlīdzekļus saņēmējs iegūst pamata, vidējo, aroda vai speciālo izglītību, būs iespējams saņemt uzturlīdzekļu izmaksas līdz 21 gada vecumam, ir informējis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

BMW izrāda Mini elektromobiļa dizainu

Vācu autoražotājs BMW izrādījis bāzes dizainu auto zīmola Mini elektromotora spēkratam, ko plānots ražot masu produkcijai. Lai arī šonedēļ ražotājs izplatījis attēlus ar spēkrata eksterjeru, automašīna klātienē tiks izrādīta Frankfurtes Autoizstādē Vācijā no 16.septembra.

FM: Mazumtirdzniecības apgrozījums turpmākajos mēnešos varētu pieaugt

Galvenā loma mazumtirdzniecības pieauguma paātrinājumā bijusi būtiskam pārtikas preču pārdošanas apjomu kāpumam – par 4,6% salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju. Pēc gandrīz gadu ilgā krituma pārtikas preču apgrozījums jūlijā ir pieaudzis jau ceturto mēnesi pēc kārtas, liecina Finanšu ministrijas ziņojums par jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!