bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 15.11.2019 | Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne

Makroekonomika.lv: Ar ko nodarbojas pasaules vadošie uzņēmumi?

Medijos, uzņēmēju un informācijas tehnoloģiju profesionāļu vidē arvien biežāk parādās informācija par FinTech uzņēmumiem. Pats nosaukums saka priekšā, ka šī nozare savieno divas nozares - finanšu pakalpojumus ar IT risinājumiem, īsu ieskatu maksājumu FinTech pasaulē sniedz Latvijas Bankas analīzes vietne makroekonomika.lv.

Vairāk nekā 4 000 Latvijas ciemu nav noteiktas teritoriālās robežas

No Valsts adrešu reģistrā iekļautajiem 6 437 ciemiem robežas pašvaldību teritoriju plānojumos ir attēlotas tikai 2 123 ciemiem, lai gan normatīvie akti paredz, ka pašvaldību teritorijas plānojumos jābūt iezīmētiem visiem valstī esošajiem ciemiem, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotais ziņojums valdībai.

Ugunsdzēsēju automašīnu iegādei pārdala 853 000 eiro

Valdība atļāva pārdalīt 853 491 eiro lielu finansējumu, lai segtu izdevumus par speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādi

Katalāņu līderis pieņem vēlēšanu sarīkošanu, patvērumu nelūdz

Karless Pudždemons, kuru pēc Katalonijas neatkarības pasludināšanas Madride atstādinājusi no autonomā reģiona prezidenta amata, uzstājoties preses konferencē Briselē, pieņēmis Spānijas izsludinātās reģiona parlamenta vēlēšanas, kas gaidāmas decembrī.

Valdība apstiprina jaunus atbalsta instrumentus jaunuzņēmumu attīstībai

Ministru kabineta 31.oktobra sēdē apstiprināti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi atbalsta programmā uzņēmējiem Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai, kas paredz plašākas atbalsta iespējas jaunuzņēmumu attīstībai Latvijā, BNN ziņo ministrijā. 

31.oktobris bildēs

EM: Sadales tīkls maldinājis par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā

AS Sadales tīkls ir maldinājis Ekonomikas ministriju par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā, teikts EM ziņojumā par izvērtējuma rezultātiem, plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos, saistībā ar publiski izskanējušajām bažām, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā.

Reirs rosina aizliegt uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm

Labklājības ministrs Jānis Reirs iesniedzis priekšlikumu par aizliegumu uz ārzemēm adoptēt bērnus no audžuģimenēm.

Ar mērķi paaugstināt drošības līmeni valstī LRA ierosina atjaunot Policijas akadēmiju

Ar mērķi paaugstināt drošības līmeni un efektīvāk apkarot noziedzību valstī Latvijas Reģionu apvienība izstrādājusi priekšlikumu atjaunot Policijas akadēmiju.

Valdība paplašina «zaļā koridora» ārstu loku un diagnozes

Valdība otrdien, 31.oktobrī, pieņēmusi grozījumus Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, paredzot paplašināt audzēju primārās diagnostikas sistēmu jeb tā saukto «zaļo koridoru».

Igauņu gāzes termināļa attīstītājiem bažas rada otrais Klaipēdas gāzes terminālis

Uzņēmumi, kuri iecerējuši ieguldīt sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecībā Igaunijas lielākajā kravas ostā, uzskata, ka Lietuvas valsts subsidētā Klaipēdas gāzes termināļa izveide kropļos gāzes tirgu Baltijas reģionā, tomēr šis viedoklis nav viennozīmīgs.

Pieci mīti par skriešanu: trenera padomi, kā to darīt pareizi

Regulāra skriešana nostiprina veselību, tomēr, kā stāsta pieredzējušais treneris un zīmola 4F sūtnis Kristaps Ence, daudzi nodarbojas nevis ar organisma stiprināšanu, bet ar kaitniecību.  Viņš uzsver, ka Latvijas iedzīvotāju vidū valda ar skriešanu saistīti mīti.

Naftas cenas pieaug, tomēr vairums biržu indeksu krītas

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi un vairums Eiropas biržu indeksu pirmdien, 30.oktobrī, kritās, tomēr Madrides biržas indekss IBEX 35 pieauga, ko veicināja investoru optimisms par Katalonijas neatkarības krīzes mazināšanos.

Eksperts sniedz ieteikumus, kā sagatavot auto ziemas sezonai

Ziema pilnībā nav iestājusies un vēl ir laiks parūpēties par savas automašīnas gatavību aukstiem laikapstākļiem, taču lai pilnvērtīgāk funkcionētu auto piederumi, tos nepieciešams pārbaudīt pirms katras sezonas. Lai sākoties ziemas sezonai nepiemeklētu nepatīkamas situācijas, iepirkšanās centra K Senukai auto piederumu konsultants Matīss Gulbis sniedz ieteikumus, kā sagatavot savu auto ziemas sezonai.

Helovīna vakara pastaiga var radīt draudus bērnu drošībai

Apsardzes uzņēmums Koblenz Drošība atgādina vecākiem un bērniem neaizmirst par drošības priekšnosacījumiem, īpaši atrodoties tumšajā laikā uz ielas. Pieaugušiem vajadzētu pavadīt bērnus Helovīna vakara pastaigā un parūpēties par to, ka svētku maska ir labi pamanāma un iekļauj gaismas atstarotājus.

ES vajag kopēju alkohola politiku, aicina igauņu ministrs

Eiropas Savienībai vajadzīga kopēja politika alkohola jomā, lai novērstu kaitējumu, kādu rada pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana un arī dalībvalstu dažādais regulējums šajā jomā, tā aicinājis ES prezidējošās valsts Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Jevgēnijs Osinovskis.

Ar Krieviju saistīti Facebook ieraksti sasnieguši 126 miljonus amerikāņu

Facebook pavēstījis, ka kopš 2015.gada ieraksti, kurus publicējis ar Kremli saistīts Krievijas uzņēmums, Amerikas Savienotajās Valstīs sasnieguši 126 miljonus sociālā tīkla lietotāju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!