bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

ASV vadītie spēki uzlidojumos Sīrijā un Irākā nonāvējuši 801 civiliedzīvotāju

Ne mazāk kā 801 civiliedzīvotājs ticis nonāvēts Amerikas Savienoto Valstu vadītās valstu koalīcijas gaisa uzlidojumos kopš 2014.gada, tai Sīrijā un Irākā cīnoties pret teroristisko grupējumu «Islāma valsts», liecina pašas koalīcijas publiskots pētījums.

VM iecerējusi, ka datu par dzimumšūnu ziedošanu apstrādi nodrošinās e-veselība

Veselības ministrija gatavo grozījumus noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu jeb e-veselību, lai paredzētu, ka tā nodrošina centralizētu personas datu par dzimumšūnu ziedošanu apstrādi.

Eirozonā inflācija pieaug līdz 1,5%

Gada inflācija eirozonā novembrī pieaugusi līdz 1,5%, salīdzinot ar 1,4% oktobrī, liecina ceturtdien publiskotās Eiropas Savienības statistikas departamenta Eurostat sākotnējās aplēses.

Eurostat: Latvijā oktobrī bijis astotais augstākais bezdarba līmenis ES

Latvijā šā gada oktobrī bezdarba līmenis bija 8,2%, kas bija astotais augstākais rādītājs starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, par kurām pieejami dati, ceturtdien, 30.novembrī, informēja ES statistikas pārvalde Eurostat. Lietuvā bezdarba līmenis šā gada desmitajā mēnesī bija 7,1%, bet Igaunijas dati vēl nav pieejami.

Farmaceites ieteikumi: 5 lietas, kas dos labāku pašsajūtu katru dienu

Rudens un ziemas sezonas skrējienā nereti cilvēki jūtas noguruši, spēki ir izsmelti, ikdiena liekas pelēka un lietas vairs nesagādā prieku. Ieteikumos, kā ikdienā pavisam vienkārši uzlabot pašsajūtu un līdz ar to būt daudz veselīgākam, dalās Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa

Atbalsta Dziesmu un deju svētku operatīvās vadības grupas izveidošanu

Saeima ceturtdien, 30.novembrī, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dziesmu un deju svētku likumā, kas nosaka, ka turpmāk svētku atbilstošas norises nodrošināšanai tiks izveidota operatīvās vadības grupa. Nepieciešamība par šādas grupas izveidi tiek pamatota ar iepriekšējo Dziesmu un deju svētku organizēšanas izvērtējumu.

Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā neiekļauj konkrētas summas

Saeima ceturtdien, 30.novembrī, otrajā lasījumā atbalstīja Veselības finansēšanas likumprojektu, neiekļaujot tajā konkrētas naudas summas, kas būtu paredzētas nozares finansējuma pieaugumam nākamajos gados.

Latvijā IKP deviņos mēnešos pieaudzis par 4,7%

Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad deviņos mēnešos salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātajiem datiem, pieaudzis par 4,7%, salīdzinot ar 2016.gada attiecīgo periodu, vēsta Centrālajā statistikas pārvaldē.

Oktobrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,5%

Šī gada oktobrī, salīdzinot ar pērnā gada oktobri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. 

Latvijas grādīgo alkoholisko dzērienu iekšējais tirgus ar katru gadu samazinās

Pēc Igaunijas alkohola nozares datiem pierobežas veikalos šī gada pirmajos deviņos mēnešos tika pārdoti vairāk nekā 2,1 miljoni litru grādīgo alkoholisko dzērienu, tādējādi 2017.gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijas grādīgo alkoholisko dzērienu iekšējais tirgus ir samazinājies par 1,5% un turpina pēdējo gadu tendenci - alkohola patēriņš Latvijā ar katru gadu samazinās.

Eksperts: Kiberuzbrukumu realizācijā - ķēdes vājais posms ir cilvēciskais faktors

Kiberuzbrukumi bieži tiek tēmēti uz konkrētiem darbiniekiem, izmantojot par viņiem pieejamo informāciju, kas salīdzinoši viegli ir atrodama internetā. Jauna tendence kiberuzbrukumu realizācijā - šobrīd ķēdes vājais posms ir cilvēciskais faktors, pauž Tele2 Shared Service Center drošības nodaļas vadītājs Artūrs Pantelis. 

Pētījums: Iemesli, kāpēc latvieši iepērkas interneta veikalos

Pēdējā gada laikā internetā iepirkušies 79 procenti interneta lietotāju Latvijā, kā iemeslus minot zemākas cenas, preču pieejamību un to salīdzināšanas iespējas, norāda interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius.

Konceptuāli atbalsta zemes piespiedu atsavināšanu Ķekavas apvedceļa būvniecībai

Saeima konceptuāli atbalstīja likumprojektu par zemes piespiedu atsavināšanu Ķekavas pagastā par aptuveni 87 000 eiro, lai īstenotu valsts galvenā autoceļa projekta E67/A7 Ķekavas apvedceļš projektu.

VP: Daudz autovadītāju klaji neievēro elementārus ceļu satiksmes noteikumus

Nereti Valsts policija no satiksmes dalībniekiem saņem informāciju, kā arī likumsargi paši ikdienā pildot darba pienākumus, regulāri novēro, ka ir atsevišķi satiksmes dalībnieki, kuri klaji neievēro tik elementāru ceļu satiksmes noteikumu kā brīdinājuma signālu lietošanu.

Latvijas banku sektora peļņa desmit mēnešos sasniedz 254,981 miljonu eiro

Latvijas banku sektors kopumā šī gada pirmajos desmit mēnešos darbojās ar peļņu 255 miljonu eiro apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas sagatavotā operatīvā informācija par banku darbības rezultātiem šī gada oktobrī.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!