bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 12.11.2019 | Vārda dienas: Kaija, Kornēlija

28.februāris bildēs

Maizītis: SAB rīcībā nav fotogrāfijas no Rimšēviča aizdomīgā brauciena uz Krieviju

Satversmes aizsardzības biroja rīcībā līdz šim brīdim nav nonācis vairākos plašsaziņas līdzekļos pārpublicētais fotoattēls, kurā korupcijas noziegumos aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs it kā redzams medību vai makšķerēšanas braucienā Krievijā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu.

Latvija saņēmusi «mājienu ar mietu» no ASV par banku sektora uzraudzīšanu

«Latvija ir saņēmusi ļoti nopietnu «mājienu ar mietu» no ASV finanšu uzraugiem par to, ka daļā no banku sektora ir nopietnas problēmas ar nerezidentu klientu apkalpošanu,» atzīst Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Virza ierosinājumu ierobežot atlīdzību banku likvidatoriem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija trešdien, 28.februārī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Kredītiestāžu likumā, lai noteiktu atlīdzības ierobežojumus banku likvidatoriem vai maksātnespējas procesa administratoriem.

Rosina profesionālās kvalifikācijas eksāmenus augstskolās kārtot jebkurā ES oficiālajā valodā

Profesionālās kvalifikācijas eksāmeni, kā arī augstskolu noslēguma darbi būtu jāļauj kārtot jebkurā Eiropas Savienības oficiālajā valodā, kādā tiek īstenota studiju programma, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie priekšlikumi grozījumiem Izglītības likumā.

Polijas laiks likuma varas atjaunošanai iet uz beigām, tā Vācija un Francija

Divus gadus ilgais strīds starp Varšavu un Eiropas Komisiju par Polijas likuma varas reformām tuvojas vai nu reformu grozīšanai vai arī soda procedūrai pret Poliju. Vācija norādījusi, ka jebkurā gadījumā Berlīnes un Parīzes pacietība drīz būs galā.

Gada laikā būvniecība Latvijā palikusi par 3,5% dārgāka

Būvniecības izmaksas 2018.gada janvārī, salīdzinot ar 2017.gada janvāri, ir palielinājušās par 3,5%, toties strādnieku darba samaksa pieaugusi par 7,4%; būvmateriālu cenas un mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,5%.

Mazumtirdzniecības apgrozījums janvārī pieaug par 7,1 %

Mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums gada griezumā, salīdzinot 2018. un 2017.gada janvāri, pieaudzis par 7,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms pieaudzis par 6,9 %, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 8,9%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība – par 3,1 %.

Turpinās Lemberga krimināllietas noslēdzošais posms – tiesu debates

Turpinās smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas noslēdzošais posms – tiesu debates.

Tiesa Vācijā piekrīt vecāku dīzeļauto aizliegumam, lai samazinātu gaisa piesārņojumu

Vācijas pilsētu pašvaldības drīkstēs aizliegt atsevišķās teritorijās braukt ar vecāka gadagājuma dīzeļauto, tā nolēmusi valsts augstākā federālā tiesa, izskatot administratīvu lietu par Štutgartes un Diseldorfas tiesu noteiktiem ierobežojumiem. To spriedumus bija pārsūdzējušas Vācijas federālās zemes.

Vai steigtos apgūt jaunākās tehnoloģijas, lai nezaudētu darbu robotiem?

Kopumā aptuveni trešā daļa aptaujāto atbalsta mēģinājumus panākt, lai mašīnas varētu domāt tāpat kā cilvēks un tām būtu saprātīgas būtnes apziņa. Tomēr kritiska attieksme pret to pausta biežāk.

Igaunijas ekonomika piedzīvo piecgadē straujāko izaugsmi

Igaunijas tautsaimniecība 2017.gadā augusi par 4,9%, tās iekšzemes kopproduktam sasniedzot 23 miljardus eiro. Igauņu statistiķi aplēsuši, ka šis bijis pēdējos piecos gados straujākais izaugsmes temps.

Slovākijā žurnālista slepkavības atklāšanā iesaista miljonu eiro

Saistībā ar slovāku pētnieciskā žurnālista Jāna Kuciaka slepkavību Slovākijas premjerministrs Roberts Fico izsludinājis vienu miljonu eiro lielu atlīdzību jebkuram, kurš sniegs ziņas, kas palīdzēs notvert nozieguma vaininiekus.

Baltijas HIV asociācijas vadītāja: Situācija HIV jomā pērn diemžēl nav uzlabojusies

Latvijā pērn kopumā no jauna konstatēts 371 jauns HIV gadījums, kas ir par sešiem gadījumiem vairāk nekā 2016.gadā.

Eiropā pārspēti simtiem aukstuma rekordu

Dienu pirms kalendārā pavasara sākuma liels aukstums aptvēris teju visu Eiropu - no Krievijas līdz Īrijai un Itālijai, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!