bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Lieldienu galdā trīs citu tautu ēdieni

Tradicionāli Lieldienās galdā jāceļ krāsaini un apaļas formas ēdieni, kas simbolizē sauli un auglību – pavasara vēstnešus. Teju nevienā ģimenē svētku galds nav iedomājams bez krāsotām olām un pīrāgiem, taču šogad aicinām latvisko cienastu papildināt ar neierastām garšām.

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Lieldienu svinībām plāno tērēt līdz 50 eiro

Lai sagatavotos šī gada Lieldienu svinībām, visvairāk Latvijas iedzīvotāju jeb 40,2% ir gatavi iztērēt no 20 līdz 50 eiro, bet 35,9% šim mērķim plāno atvēlēt līdz 20 eiro. Lielākā daļa jeb 56,4% aptaujāto svētku organizēšanai plāno iztērēt tikpat, cik pērn, liecina Ferratum Bank pirmssvētku aptaujas rezultāti.

Lieldienu brīvdienās būs izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutos

Sakarā ar Lieldienu brīvdienām laika posmā no 2018.gada 29.marta līdz 3.aprīlim gaidāmas izmaiņas vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutos, kuros sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 23 pasažieru pārvadātāji.

Uzzini, kā svinēs Lieldienas dažādās Latvijas pilsētās

Kurš Lieldienās pirms saules lēkta paspēs nomazgāties skaidrā avota ūdenī, tas visu gadu būs mundrs un jautrs, vēsta Lieldienu ticējums. Visā Latvijā šajā nedēļas nogalē svinēs Lieldienas, kur gaidāmi daudz un dažādi pārsteigumi.

Lietuva vēlas pabalstīt jaunās ģimenes mājokļa iegādē

Lietuvas valdības centieni palīdzēt jaunām ģimenēm ar mājokļu subsīdijām var atdurties pret negaidītu šķērsli. Seima Juridiskās komitejas juristi brīdinājuši, ka atbalsts, ko varētu saņemt precēti pāri vecumā līdz 35 gadiem, būtu diskriminējošs pret tiem pāriem, kuri dzīvo kopā nelaulāti.

Citas Lieldienas – Krusta ceļš kā vienotības apliecinājums Latvijas simtgadē

Jau divpadsmito reizi Vecrīgas ielās Lielajā Piektdienā, 30.martā, norisināsies par tradīciju kļuvušais ekumeniskais Krusta ceļš, kas ik gadu vieno ap 2 000 dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, atšķirīgu sociālo pieredžu un tautību cilvēkus.

Vēss gaiss, mākoņainas debesis, bieži nokrišņi, sniegs jeb laikapstākļi Lieldienu brīvdienās

Lieldienu brīvdienas Latvijā ienāks ar laika apstākļu izmaiņām – anticiklons, kas nesa sausus, saulainus un vēsus laika apstākļus darba nedēļas gaitā, atkāpsies, un virs mūsu reģiona pastiprināsies ciklonu darbība – debesis apmāksies, bieži gaidāmi nokrišņi, pat ilgstoši un intensīvi. 

KM akreditē Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju uz pieciem gadiem

Kultūras ministrija izdevusi lēmumu akreditēt Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju uz turpmākajiem pieciem gadiem; vienlaikus Akreditācijas komisija sniegusi arī vairākus būtiskus ieteikumus muzeja darbības pilnveidošanai, piemēram, rast risinājumus korektas un profesionālas savstarpējās saskarsmes nodrošināšanai.

LOSP: Regulators uzsāk OIK vezuma izkustināšanu

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome piedalījās Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas sēdē, kuras rezultātā tika pieņemts lēmums par sezonālo jaudu atslēgšanas risinājumu, kas ļaus atteikties no sezonāli izmantojamām jaudām virs 100A periodā līdz deviņiem mēnešiem, ierobežot obligātās iepirkumu komponentes diferenciācijas negatīvos efektus no šī gada 1.aprīļa.

Rīgas dome piešķir 50 000 eiro Kemerovas ugunsgrēkā cietušajiem

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien, 29.martā, piešķīra 50 000 eiro Krievijā, Kemerovā, notikušajā traģēdijā cietušajiem un bojāgājušo ģimenēm.

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā pieaudzis par 3,7%

Šogad februārī, salīdzinot ar aizvadītā gada februāri, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,7%.

Tele2 ieteikumi, kā no praktikanta kļūt par darbinieku

Darbs vasarā jauniešiem ir ne tikai pieredzes meklējumi un piepelnīšanās, bet arī iespēja mērķtiecīgi likt pamatus savai nākotnes profesijai un karjerai. Izpildot šos dalīto pakalpojuma centra Tele2 Shared Service Center ieteikumus, pastāv liela varbūtība, ka pēc vasaras prakses jaunieši var saņemt darba piedāvājumu.

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļauti medikamenti aritmijas un sirds mazspējas slimniekiem

Valsts kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar vairākiem nozīmīgiem medikamentiem no šī gada 1.aprīļa. Tie paredzēti pacientiem ar mirdzaritmiju jeb sirds aritmiju, kā arī medikamenti sirds mazspējas ārstēšanai. Valsts šīm zālēm piešķirs kompensāciju 75% apmērā.

Aizdomās par virkni Pierīgā izdarītām zādzībām no privātmājām aizturēts vīrietis

Valsts policija ir aizturējusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par astoņām zādzībām no privātmājām Pierīgā un vienu zādzības mēģinājumu. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un atgūta daļa no nozagtajām mantām, informē policijā.

Tranzīta uzņēmējs saskata Igaunijas-Krievijas attiecību uzlabošanos

Kaut arī Igaunija šonedēļ paziņojusi par Krievijas vēstniecības militārā atašeja izraidīšanu, tranzīta nozarē attiecības starp Igauniju un Krieviju ir jūtami uzlabojušās, tā vērtē konteineru termināļa operatora Transiidikeskuse līdzšinējais īpašnieks, Anatolijs Kanājevs, kurš vienojies par firmas pārdošanu vācu uzņēmumam Hamburger Hafen und Logistik AG.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!