bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 23.10.2019 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis

ASV ievieš ievedmuitu tēraudam un alumīnijam no ES

Vašingtona pavēstījusi, ka ieviesīs ievedmuitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Eiropas Savienības, tā izsaucot Briseles solījumu uz to atbildēt ar savstarpējo tirdzniecību «līdzsvarojošiem pretpasākumiem».

Tiesa liedz Brocēnu pašvaldības vadītājai pusotru gadu ieņemt priekšsēdētājas amatu

Brocēnu novada domes priekšsēdētājai Solvitai Dūklavai, kura atzīta par vainīgu bezdarbībā jeb valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā saistībā ar Valsts kontroles atklātajiem finanšu pārkāpumiem pašvaldībā, Kurzemes rajona tiesa ceturtdien, 31.maijā, piesprieda aizliegumu pusotru gadu ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētājas amatu.

Konceptuāli atbalsta likuma grozījumus Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai

Saeima ceturtdien, 31.maijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz stiprināt Latvijas informatīvo telpu, veicināt kvalitatīva un uzticama satura plašāku pieejamību elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās, kā arī noteikt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu finansēšanas modeļa izmaiņas un to iziešanu no reklāmas tirgus.

Latvijā aprīlī bijis augstāks bezdarba līmenis nekā ES vidēji

Latvijā šā gada aprīlī bezdarba līmenis bija 7,4%, un tas bija augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par 24 bloka dalībvalstīm.

31.maijs bildēs

Turpmāk Latvijā maksājumus mobilajā lietotnē varēs apstiprināt ar sejas atpazīšanu

Lai piedāvātu klientiem ērtāku un ātrāku drošu veidu bankas pakalpojumu izmantošanai, banka Citadele izstrādājusi mobilo lietotni, kurā iespējams autorizēties un apstiprināt maksājumus ar sejas atpazīšanu un pieskārienu, kā arī pārvaldīt karšu drošības režīmus.

EP: Būtu jāparedz kriminālatbildība par manipulācijām ar odometriem

Lai cīnītos ar krāpšanos ar lietotu automašīnu odometru rādījumiem, Eiropas Komisijai gada laikā būtu jānāk klajā ar likumdošanas priekšlikumu, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Latvijas upēs ūdens līmenis pazeminās; temperatūra pārsniedz 25°C

Arī šajā nedēļā līdzīgi kā iepriekš ūdens līmenis visās Latvijas upēs turpina paaugstināties. Ūdens līmenim ir tendence pazemināties par 1–10 cm diennaktī. Jau šobrīd redzams, ka maijā ūdens līmenis Kurzemes upēs pazeminājies par 30–60 cm, Zemgales, Vidzemes un Latgales upēs par 0,4–1 m.

Konceptuāli atbalsta ieceri mainīt valsts materiālo rezervju administrēšanas sistēmu

Saeimas deputāti ceturtdien, 31.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Valsts materiālo rezervju likuma projektu, kas paredz būtiski mainīt valsts materiālo rezervju administrēšanas sistēmu.

Tiesa: Lietuva ļāvusi ASV spīdzināt aizturēto savā teritorijā

Eiropas Cilvēktiesību tiesa lietā starp Lietuvu un Amerikas Savienoto Valstu drošībnieku aizturētu palestīnieti nolēmusi, ka Baltijas valsts ir ne tikai pieļāvusi, ka ASV Centrālās Izlūkošanas pārvalde Lietuvas teritorijā viņu patvaļīgi aiztur un pakļauj spīdzināšanai, bet arī ir līdzatbildīga par šiem cilvētiesību pārkāpumiem.

Noslepkavotais administrators Bunkus pērn septiņkāršojis savus ienākumus

Noslepkavotā advokāta, maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ienākumi 2017.gadā pieauguši vairāk nekā septiņas reizes, liecina Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā pieejamā publiskā amatpersonas ienākumu deklarācija.

LOK pilnveido Olimpiskās komandas veidošanas kritērijus

Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināti kritēriji, kas uzlabo kārtību sportistu iekļaušanai Olimpiskās komandas Tokija 2020 sastāvā, informē komitejā. 

Efektivizēs strīdu izskatīšanu maksātnespējas procesā

Likumu grozījumi Maksātnespējas likumā un saistītie grozījumi Civilprocesa likumā galvenokārt paātrinās to gadījumu atrisināšanu, kad nevienai no pusēm nav šaubu par strīda esamību, taču tā izskatīšanai ir nepieciešama tiesas iesaiste. Vienlaikus tiesai joprojām būs tiesības konstatēt, ka pastāv strīds, skaidro Saeimā.

Pretgaisa aizsardzības sistēmas izveidošana Baltijas valstīm pašām nav pa spēkam

Visaptverošas pretgaisa aizsardzības sistēmas izveidošana un uzturēšana Baltijas valstīm vienām pašām nav pa spēkam, secināts Tallinā bāzētā Starptautiskā Aizsardzības un drošības centra ziņojumā.

Igaunijā gausāka ekonomikas un eksporta izaugsme

Igaunijas tautsaimniecība 2018.gada pirmajā ceturksnī augusi par 3,6%, kas salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir lēnāks attīstības temps. Būtiski gausāk audzis eksporta apjoms, proti, par 0,8%, tā liecina oficiālā statistika.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->