bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

KNAB veic 120 pārbaudes par aizdomīgiem partiju ziedojumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patlaban veic 120 pārbaudes par to, vai partijām saņemtie ziedojumi atbilst likumam, piektdien, 31.augustā, Latvijas Radio teica KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Amīlija Raituma.

Aicina pārrunāt ar bērniem drošību uz ielas un mājās pirms mācību gada sākuma

Sākoties jaunam mācību gadam, pieaug to klientu zvanu skaits, kas uztraucas, vai mājoklī ir aizslēgtas durvis un ieslēgta signalizācija. Šīs bažas rāda, ka vecāki nav pārliecināti, vai bērni pareizi ievēro drošības noteikumus, jo durvju slēgšana skolas laikā bieži tiek uzticēta bērniem.

Fotonedēļa, 31.08.18.

Pie Saeimas runās par tā dēvēto «tikumības grozījumu» ietekmi uz skolēnu zināšanām

Nākamnedēļ, 6.septembrī, plkst.8.30 pie Saeimas notiks Latvijas nezināšanu diena, kurā runās par tā dēvēto «tikumības grozījumu» jeb grozījumu Izglītības likuma 10.1 pantā ietekmi uz skolēnu zināšanām, informē pasākuma organizētāju pārstāve Elizabete Lazda.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijis augstāks bezdarba līmenis nekā ES vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bezdarba līmenis bija 7,6%, un tas bija augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina piektdien, 31.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati, kas apkopoti par 24 bloka dalībvalstīm.

Suns Bolderājas privātmājā atrod 101 000 nelegālo cigarešu

Iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Valsts policija bija ieguvusi informāciju par privātmāju Rīgā, Bolderājā, kur, iespējams, tiek glabātas nelegālās akcīzes preces. Pēc sankcionētas kratīšanas minētajā mājā tika atrasts 101 000 cigarešu.

Latvijas IKP šī gada 2.ceturksnī pieaudzis par 5,3%

Iekšzemes kopprodukts 2018.gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem ir palielinājies par 5,3%. Faktiskajās cenās IKP 2.ceturksnī bija 7,3 miljardi eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Junkers: ES atteiksies no pulksteņa griešanas pavasarī un rudenī

Eiropas Savienība plāno atteikties no ikgadējās pārslēgšanās no vasaras laika uz ziemas laiku un otrādi, tā norādījis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods-Junkers.

Norisināsies tējas meistaru čempionāts

Latvijā 7. un 8.septembrī norisināsies Tea Masters Cup Latvia 2018. Jau piekto reizi sacentīsies Latvijas labākie tējas meistari – arī šogad pasākums tiks rīkots Baltijā plašākajā pārtikas izstādē Riga Food 2018, kura notiks no 5. līdz 8.septembrim Ķīpsalā.

Ja vidusskolai vairākus gadus pēc kārtas būs slikti rādītāji, tā varētu nesaņemt valsts finansējumu pedagogu algām

Ja vidusskola vairākus gadus pēc kārtas nesasniegs noteiktus izglītības kvalitātes kritērijus, tā varētu nesaņemt valsts budžeta finansējumu pedagogu algām, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par kritērijiem un kārtību pedagogu darba samaksas finansēšanā vidusskolas posmā.

VADC izsaka pateicību – nedēļas laikā gandrīz piepildīts asins krājums

Valsts asinsdonoru centrs izsaka pateicību donoriem par lielo atsaucību un vēlmi palīdzēt, ziedojot asinis nelaimē nonākušajiem. Kopš pagājušās nedēļas, kad medijos un sociālajos tīklos parādījās vairāki aicinājumi ziedot asinis nelaimē nonākušajiem policistiem un autoavārijā cietušajai sievietei, kā arī citiem grūtībās nonākušajiem, VADC ievērojami palielinājies donoru skaits.

Īslaicīgi pazeminās ūdenslīmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē

Lai nodrošinātu Ķeguma HES un Rīgas HES hidrotehnisko būvju uzturēšanu un drošību atbilstoši normatīvajiem aktiem, to apsekošanai laikā no 6. līdz 8.septembrim Rīgas hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdenslīmeni līdz atzīmei 16,25 m Latvijas augstuma sistēmā.

1.septembrī Tallinas kvartālā notiks Ezīšfests

Jau sesto gadu, atzīmējot vasaras beigas, apmeklētājus priecēs festivāls Ezīšfests ar labu mūziku, karstām dejām, spēlēm, atrakcijām un lielisku atpūtu.

No Latvijas atkritumu poligoniem izvestas jau vairāk nekā 433 tonnas nolietoto riepu

Līdz augusta vidum no Latvijas atkritumu apsaimniekošanas poligoniem ir izvestas jau 433,33 tonnas nolietoto riepu, liecina Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas biedru apkopotā informācija.

ĀCM skartajiem Druvas Unguriem kompensācijā plāno izmaksāt 603'838 eiro

Āfrikas cūku mēra skartajam uzņēmumam SIA Druvas Unguri kompensācijā plāno izmaksāt 603 838 eiro, paredz izskatīšanai valdībā iesniegtais Zemkopības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts.

Aizsardzības ministrija akreditē Čehijas aizsardzības atašeju

Aizsardzības ministrija darbam Latvijā akreditējusi Čehijas aizsardzības atašeji pulkvedi Dankovu Pešatovu, kura nomainīs līdzšinējo Čehijas aizsardzības atašeju pulkvežleitnantu Tomāšu Ržīmanu.

Kursēs jauns pasažieru vilciens Kijeva–Minska–Viļņa–Rīga

28.septembrī no Kijevas caur Minsku un Viļņu uz Rīgu sāks kursēt Ukrainas dzelzceļa formējuma starptautiskais pasažieru vilciens. Pirmo reizi vilciens no Kijevas izbrauks 28.septembrī, Rīgā tas pienāks 29.septembrī un tajā pašā dienā dosies atpakaļ uz Kijevu.

Atceļ CVK lēmumu svītrot Taupmani no Par alternatīvu vēlēšanu saraksta

Administratīvā apgabaltiesa šodien atcēla Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu svītrot no 13.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta partijas Par alternatīvu kandidātu Valdi Taupmani, noskaidrots tiesā.