bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 23.10.2019 | Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis

Banku analītiķi: Latvijas ekonomikas pašreizējo izaugsmes tempu tuvākajos gadus būs grūti noturēt

Latvijas ekonomikas perspektīvas saglabājas pozitīvas, taču šobrīd uzrādīto izaugsmes tempu tuvākajos gados būs grūti noturēt, pastāstīja banku analītiķi, komentējot piektdien, 30.novembrī, publiskotos datus par Latvijas IKP pieaugumu trešajā ceturksnī.

Fotonedēļa, 30.11.18.

Gobzems: Divu nedēļu laikā nav iespējams vienoties par valdības veidošanas sīkumiem

Divu nedēļu laikā nav iespējams vienoties par visiem valdības veidošanas procesa sīkumiem, norāda Ministru prezidenta amatam nominētais Aldis Gobzems.

Pabeidz 100 fotoradaru uzstādīšanu uz Latvijas ceļiem

Uz Latvijas ceļiem uzstādīts pēdējais – 100. stacionārais fotoradars - līdz ar to Ceļu satiksmes drošības direkcija ir izpildījusi valdības apstiprināto fotoradaru ieviešanas plānu - līdz šī gada beigām uz Latvijas ceļiem uzstādīt 100 ātruma mērierīces.

Apcietināta kukuļņemšanā aizdomās turētā Stabiņa

Valsts policijas amatpersonas lidostā Rīga apcietinājušas par kukuļņemšanu aizdomās turēto bijušo Rīgas domes amatpersonu Āriju Stabiņu, pavēstījis VP Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Māris Geida.

Septiņas kļūdas, kas padara personas datus viedtālrunī viegli pieejamus

Privātpersonu dati tiek aizsargāti valsts un starptautiskā līmenī, bet arī pašiem datu īpašniekiem, citiem vārdiem – mums visiem, būtu jādomā par savu datu drošību. Īpaši vērīgiem jābūt, izmantojot viedtālruni, kur dati nereti ir tieši savienoti ar «mākoni».

Foto: Rendā pēc pārbūves atklāts tilts pār Abavu

Rendā atklāts pārbūvētais tilts pār Abavu uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga tā 27,8. kilometrā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi. Būvdarbu laikā ir pastiprinātas tilta sijas, izbūvēta jauna brauktuves konstrukcija, atjaunota hidroizolācija un segums, kā arī uzbēruma nostiprinājumi. Tilts ieguvis jaunu apgaismojumu un ietvi, kā arī drošības barjeras.

Latvijas IKP šī gada 3.ceturksnī gada griezumā pieaudzis par 4,7%

Latvijas iekšzemes kopprodukts pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2017.gada 3.ceturksni, ir pieaudzis par 4,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Faktiskajās cenās IKP 3.ceturksnī bija 7,8 miljardi eiro.

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā audzis par 2,4%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2017.gada oktobri, mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums Latvijā pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieaudzis par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ceturto pasaules diktātu latviešu valodā bez kļūdām uzrakstījuši 13 cilvēki

Ceturtajā pasaules diktātā latviešu valodā, kas norisinājās 3.novembrī, tiešsaistē vietnē raksti.org un klātienē kopā piedalījās 1 657 interesenti, kas ir par 77% vairāk nekā 2017. gadā, kad Latvijā un ārzemēs diktātu rakstīja 935 cilvēki. 1 639 pārbaudei pieņemto darbu vidū 13 uzrakstīti teicami, kas ir četrreiz vairāk nekā pērn.

VUGD aicina Adventes laikā neaizmirst par drošību

Klāt ir gada pēdējais mēnesis, kad, kā ikkatru gadu teju katrā mājā, birojā vai tirdzniecības zālē mirdzēs skaistās svecīšu liesmas. Diemžēl Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika nav tik gaiša kā svecīšu gaisma, jo ik gadu šajā laikā tieši no bez uzraudzības atstātas iedegtas sveces izceļas vairāki ugunsgrēki.

Valsts kapitālsabiedrību apgrozījums Latvijā audzis par 4,1%

Kopējie valsts kapitālsabiedrību rādītāji 2017.gadā Latvijā uzrāda stabilu un augšupejošu tendenci - kopējie apgrozījuma rādītāji pieauguši par 4,1% jeb 133,9 miljoniem eiro, sasniedzot 3,4 miljardus eiro, liecina Pārresoru koordinācijas centra publiskotais ikgadējais pārskats par valsts kapitālsabiedrību darbības rezultātiem.

BATL: Ventspils brīvostas lēmums pacelt ostas maksu neveicinās kravu plūsmu Ventspils virzienā

Ventspils brīvostas valdes lēmums negaidīti no nākamā gada 1.janvāra pacelt ostas pakalpojumu izmantošanas maksu neveicinās kravu plūsmu Ventspils virzienā, norāda biedrības Baltijas asociācija – Transports un loģistika pārstāvji.

Uztura speciāliste iesaka neaizrauties ar svaigi spiesto sulu lietošanu

Kaut arī svaigi spiestās augļu un dārzeņu sulas ir lielisks šķidruma, enerģijas, vitamīnu, minerālvielu, antioksidantu un citu bioloģiski aktīvo vielu avots, pārspīlēt ar sulu lietošanu nevajadzētu. Rīgas Stradiņa universitātes docētāja un uztura speciāliste Eva Kataja stāsta, kāpēc būtu vērts svaigi spiestās sulas ikdienā dzert, kam tās dos labumu veselībai, bet kam – kaitēs.

Iestājoties ziemai, par trešdaļu aug tehnisko problēmu pieteikumi daudzdzīvokļu ēkās

Līdz ar ziemas sezonas iestāšanos, tehnisko dienestu izsaukumi daudzdzīvokļu ēkās pieaug par aptuveni 30%, jo pirmās straujākas temperatūras izmaiņas uzskatāmāk parāda citkārt nepamanāmus ēku defektus. Visbiežāk jeb divās trešdaļās gadījumu dzīvokļos problēmas rodas ar santehnikas un cauruļvadu sistēmām, kā arī mitruma radītiem bojājumiem.

Autovadītāju ievērībai: apledojums vietām apgrūtina braukšanu

30.novembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. ziņo VAS Latvijas Valsts ceļi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->