bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 17.09.2019 | Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera

30.aprīlis bildēs

Atbalsta pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

Iecerēts, ka turpmāk bērniem tiks piešķirta Latvijas pilsonība, ja vien bērna vecāki nebūs vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu un bērns nebūs citas valsts pilsonis.

Latvijā eID karte varētu kļūt obligāta

Līdzšinējo personas apliecību jeb eID karti plānots noteikt kā obligātu personu apliecinošu dokumentu.

Saeimas deputāti biedrībās amatus varētu ieņemt tikai tad, ja nesaņem tur algu

Ar likumprojektu paredzēts noteikt, ka valsts amatpersonas amatu biedrībā vai nodibinājumā varēs ieņemt tikai ar noteikumu, ka par šo amatu nesaņem atalgojumu.

Latvijas IKP prognoze 1.ceturksnī ļoti pieticīga – pieaugums tikai par 2,8%

IKP apjoms 2019.gada 1.ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 1.ceturksni, Latvijā ir pieaudzis par 2,8%, liecina CSP ātrais novērtējums.

Martā Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 4,3%

Mazumtirdzniecības apgrozījums 2019.gada martā, salīdzinot ar 2018.gada martu.pieaudzis par 4,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pirmā ceturkšņa beigās pašvaldību budžetos pāri palikuši 142,2 miljoni eiro

Pārpalikumu nodrošināja strauji pieaugošie valsts transferti, tostarp transferti ES fondu projektu realizācijai, kā arī izmaiņas likumdošanā, kas ir samazinājušas pamatfunkciju kapitālos izdevumus, skaidro ministrija.

Valsts vides dienestu turpmāk vadīs Baklāne-Ansberga

Valsts vides dienesta ģenerāldirektores amatā otrdien, 30.aprīlī, apstiprināta Elita Baklāne-Ansberga. Viņai ir maģistra grāds vadībzinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās astoņās valstīs piedalīsies pārnacionālā partija Volt

Beļģijā, Bulgārijā, Vācijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Spānijā un Apvienotajā Karalistē Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalīsies Eiropas mēroga partija Volt.

Pērn Neste Latvija apgrozījums audzis par 17%

Uzņēmuma investīcijas Latvijā pagājušajā gadā bija trīs miljoni. Savukārt valsts budžetā SIA Neste Latvija pērn ieskaitīja 151 miljonu eiro un bija trešais lielākais nodokļu maksātājs valstī.

Eiropai tuvojas aukstuma vilnis

Maija sākumā Eiropā ienāks auksts gaiss no Arktikas, kas daudzviet apdraudēs šā gada ražu, prognozē sinoptiķi.

Aicina pārliecināties par IKEA pirkto pārtinamo galdu drošību; cietuši trīs mazuļi

Saņemta informācija par trīs gadījumiem Eiropā, kad mazuļi ir nokrituši no Sundvik pārtinamā galda/kumodes, jo virsma bija nestabila. Visos minētajos gadījumos drošības fiksatori nebija lietoti atbilstoši lietošanas instrukcijai.

SEB grupas ieņēmumi Latvijā auguši par 14%

SEB grupa Latvijā šī gada pirmos trīs mēnešus noslēgusi ar 14 miljonu eiro peļņu, savukārt klientu peļņa no ieguldījumiem pensiju 2. un 3. līmeņa plānos un investīciju portfeļos sasniegusi 62,6 miljonus eiro.

Latvijas skolēni vēlas, lai pedagogs būtu smaidīgs, pozitīvs un ar labu humora izjūtu

Vairums Latvijas skolēnu uzticas saviem skolotājiem – 21,4% skolēnu ļoti uzticas saviem skolotājiem, savukārt 53,4% – drīzāk uzticas.

Semjonova turpmāk LTV atbildēs par saturu un digitālo attīstību

LTV Programmu daļas direktore Jana Semjonova piekritusi televīzijas vienīgā valdes locekļa Ivara Priedes aicinājumam pildīt prokūristes pienākumus satura un digitālās attīstības jautājumos.

Dombrovskis: Nepieciešams uzlabot Eiropas finanšu uzraudzības iestāžu pārvaldību

Eiropas Banku iestādes lēmums nesākt Danske Bank lietas uzraudzības pārbaudi apliecina nepieciešamību strādāt pie Eiropas uzraudzības iestāžu pārvaldības uzlabošanas, norāda Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->