bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.01.2020 | Vārda dienas: Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests
LatviaLatvija

Datorsistēmas, uzņēmējdarbība un tiesību zinātne – jauniešu iekārotākās studiju programmas šogad

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šogad pieprasītākās pamatstudiju programmas, balstoties uz pieteikumu skaitu, ir datorsistēmas un informācijas tehnoloģijas, uzņēmējdarbība un ekonomika, tiesību zinātne un psiholoģija, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Lai spriestu par kopējo pieteikumu skaitu, vēl jāsagaida dokumentu iesniegšanas termiņš studijām maģistrantūrā, un doktorantūrā, bet, noslēdzoties uzņemšanai pamatstudiju programmās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), pieteikumus bija iesniegušas 2 273 personas, aģentūrai sacīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Pašlaik RSU norit līgumu slēgšana, un līdz vakardienas beigām pamatstudiju programmās bija noslēgti 1 372 līgumi, stāstīja Gediņa. Visvairāk līgumu patlaban noslēgts pamatstudiju programmās – Medicīna, Veselības sporta speciālists, Tiesību zinātne, Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas un Psiholoģija.

RSU pārstāve skaidroja, ka valsts piešķirtās budžeta vietas pamatstudiju programmās ir aizpildītas, un patlaban reflektanti var pieteikties vēl tikai uz maksas studiju vietām virknē sociālo zinātņu studiju programmu, kā arī vairākām veselības aprūpes studiju programmām, galvenokārt, nepilna laika klātienē.

Biznesa augstskolā Turība uzņemšana turpinās visas vasaras garumā, un patlaban 1.studiju gadā uzņemti aptuveni 900 reflektantu, aģentūrai stāstīja attīstības direktore Marta Kive.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados nemainīga saglabājusies interese par uzņēmējdarbības un tūrisma jomas studijām, taču papildus tam šogad vērojama daudz lielāka interese arī par komunikācijas nozares studijām – sabiedriskajām attiecībām un komunikācijas vadību, liecina augstskolas šī brīža uzņemšanas rādītāji, sacīja Kive. Bakalaura studiju programmā Uzņēmējdarbības vadība pieaugums ir aptuveni 15%, savukārt, tūrisma jomā – bakalaura studiju programmā Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība – pieaugums ir aptuveni 12%, uzsvēra augstskolas pārstāve.

Lai gan dati vasaras garumā vēl mainīsies, jo uzņemšana turpināsies līdz 10.augustam, tendences augstskola vērtē kā pozitīvas un apliecina studētgribētāju aktivitāti.

Latvijas Universitātē (LU) kopumā tika saņemti 16 150 pamatstudiju pieteikumi, tomēr vien 3 122 reflektantu ieguva studiju vietas un līdz šim 2 842 reflektanti ir noslēguši studiju līgumus, aģentūrai sacīja LU Komunikācijas un inovāciju departamenta redaktore Antra Sprēde.

Viņa skaidroja, ka pieprasītākās studiju programmas šajā akadēmiskajā gadā pēc pieteikumiem uz budžeta vietām ir datorzinātnes, tiesību zinātne, psiholoģija, komunikācijas zinātne un vadības zinības. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu LU par 1.prioritāti ir izvēlējušies par 7% vairāk nekā pērn, kas ir lielākais pieaugums no visām Latvijas augstskolām vienotajā uzņemšanā, uzsvēra Sprēde.

Šobrīd LU fakultātes apkopo informāciju par budžeta vietām, tāpēc šonedēļ universitāte izsludinās papildu uzņemšanu un tad precīzi varēs pateikt, cik budžeta vietas ir aizpildītas un cik vēl palikušas brīvas. Augstskolas pārstāve solīja, ka drīzumā LU mājaslapā tiks publicēta informācija par uzņemšanas grafikiem fakultātēs un filiālēs.

LU reģionālajās filiālēs uzņemšanas rezultāti ir bijuši labāki nekā pērn. Šogad studiju vietas LU filiālēs ieguva 202 reflektanti, bet pērn tie bija 126 reflektanti, sacīja augstskolas pārstāve. Tradicionāli filiālēs lielākais reflektantu pieplūdums novērojams papildu uzņemšanā, tāpēc augstskola vēl paredz studentu pieaugumu.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) pamatstudiju programmās saņemti 2 676 pieteikumi. Pieprasītākās programmas pēc pieteikumu skaita bijušas veterinārmedicīna, mežinženierija, ekonomika, datorvadība un zinātne.

LLU vēl norit līgumu slēgšana, kā arī reflektantu uzņemšana brīvajās studiju vietās. Augstskolas komunikācijas vadītāja Lana Janmere pastāstīja, ka studētgribētājiem vēl ir iespējams pieteikties brīvajās studiju vietās gan par maksu, gan budžetā. Ar studiju programmu sarakstu iespējams iepazīties augstskolas mājaslapā www.llu.lv.

Savukārt, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopumā saņēmusi 11 870 pieteikumus pamatstudiju programmās, un 1.kursā ir ieskaitījusi gandrīz 2 500 jauno studentu, sacīja RTU Uzņemšanas komisijas vadītāja Inesa Bušovska. Tomēr konkrētu 1.kursā ieskaitīto studentu skaitu varēs pateikt tikai septembrī, kad visi jaunie studenti būs parakstījuši studiju līgumus.

Bušovska skaidroja, ka līdzīgi kā pagājušajā gadā arī šogad vispieprasītākās programmas ir Datorsistēmas, Informācijas tehnoloģija, Arhitektūra, Būvniecība, Uzņēmējdarbība un vadīšana, Ķīmijas tehnoloģija, Automobiļu transports un Aviācijas transports.

Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.

Kā liecina informācija vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv, 2015./2016.akadēmiskajam gadam bija saņemti 8 465 reflektantu pieteikumi, 2016./2017.akadēmiskajam gadam – 8 194 pieteikumi, 2017./2018.akadēmiskajam gadam – 8 034 pieteikumi, bet 2018./2019.akadēmiskajam gadam – 8 149 pieteikumi.

Jaunajam akadēmiskajam gadam studijām kādā no 12 Latvijas augstskolām pieteikušies 8 638 studētgribētāji. RSU, kur uzņemšana notiek atsevišķi no 12 citām augstskolām, šogad saņemti 2 273 personu studiju pieteikumi, kas, kā skaidroja augstskolā, ir par 20% vairāk nekā pērn.

Studētgribētāju vidū populārākās ir Latvijas lielākās augstskolas. Lielākais studētgribētāju skaits pieteicies studijām kādā no LU pamatstudiju programmām – kopumā 4 062. Otrajā vietā pēc reflektantu skaita šogad ierindojusies RSU – 2 273 cilvēku. Tā ir pirmā reize, kad RSU pēc studētgribētāju skaita apsteigusi RTU, kurā studijām pieteikušies 2 270 cilvēki, ļaujot ierindoties populārāko Latvijas augstskolu reitinga trešajā pozīcijā.

Tālāk ar aptuveni trīs reizes mazāku reflektantu skaitu seko LLU, kurā studijām pieteicās 781 persona.

Piektajā vietā ir Daugavpils Universitāte, kura saņēmusi pieteikumus no 413 reflektantiem, kļūstot par populārāko reģionālo augstskolu Latvijā.

Nākamā ir Liepājas Universitāte, kas saņēmusi 280 reflektantu pieteikumu. Studijām Banku augstskolā pieteicās 190 cilvēki, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā – 185 cilvēki, Vidzemes Augstskolā – 170 cilvēki, Ventspils Augstskolā – 114 cilvēki, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA – 73 cilvēki, Ekonomikas un kultūras augstskolā – 52 cilvēki, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā – 48 cilvēki.

Ņemot vērā, ka viens studētgribētājs vienlaikus varēja pieteikties vairākām studiju programmām, savas izvēles sarindojot prioritāšu skalā, kopumā 10 911 reflektanti iesnieguši 43 589 pieteikumus, kas nozīmē, ka vidēji viens studētgribētājs pieteicās aptuveni četrām studiju vietām.

Vienotajā uzņemšanas sistēmā, izmantojot prioritāšu sistēmu konkursa rezultātu aprēķināšanā, katram reflektantam tiks atrasta viena labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtoto programmu saraksta. Potenciālā vieta tiek aprēķināta tikai pēc pieteikuma apstiprināšanas, un reflektants redz savu iegūto provizorisko vietu tajā programmā, kura tika atrasta kā pirmā labākā iespējamā vieta no viņa prioritārā secībā sakārtotā programmu saraksta. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas reflektants vairs nevarēs mainīt savu izvēli un reģistrēties citā studiju programmā.


Pievienot komentāru

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.

Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Lielbritānijas princis Harijs ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu Pāvelam Rebenokam.

Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Degot dārza mājai, gājuši bojā divi cilvēki

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā.

Nacionāļi aicinās noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija norit tikai valsts valodā

Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācija var būt tikai valsts valodā.

Gaidāmi mainīgi laikapstākļi, atsevišķās naktīs – neliels sals

Šajā nedēļā laikapstākļi būs mainīgi – mākoņi mīsies ar sauli, pa laikam gaidāmi nokrišņi un bieži pūtīs brāzmains vējš.

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

BNN nedēļas apkopojums: Lielā atlaišana LDz. KNAB «pakrata ar pirkstu» ZZS. Ķuzis atkāpjas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Lielā atlaišana, Pakratīt ar pirkstu, Aiziešana, Reakcija, Dumpis, Graustu krīze, Pierobežas alkohols un Dzimstības pieaugums.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!