Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!

Paceliet sarkanbaltsarkano! Jā, tieši tagad – gada pašā tumšākajā laikā, kad saule riet nepiedodami agri un gaišās sniega segas vēl nav, un viss ir tik drūms, pelēks, – ir jāpaceļ sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs!

Dedziet svētku sveces, sūtiet apsveikumus, lieciet skaistākās fotogrāfijas, sakiet pacēluma pilnus vārdus un meklējiet Jāņa Jaunsudrabiņa dzejoli par Latviju, jo viņai šodien ir dzimšanas diena!

Šie ir patiesi skaisti svētki, kuros ikviens aicināts dziļā sirds lūgšanā izdziedāt himnas vārdus: «Dievs, svētī Latviju!»

Ikviens aicināts pateikties par to, kas šai zemē ir labs un turpināt to būvēt, lai Latvija var zelt un plaukt. Jo tieši katra cilvēka pieliktais roku darbs Latviju ceļ.

Šodien ar visām sarkanbalstsarkanajām kūkām, lentēm, karogiem un dziesmām svinam to, ka 1918.gada 18.novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru tagad pazīstam kā Latvijas Nacionālo teātri, tika proklamēta Latvijas Republika. Tur kopā sanāca cilvēki, kuri ticēja tam, ka latviešiem var būt pašiem sava valsts, kurā viņi var saimniekot.

Lai izdodas satvert svētku prieku par neatkarīgu tēvzemi, dziedot: «Dievs, svētī Latviju!»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas