Daudzas «fotoradaru vietas» – bez neviena negadījuma pērn

Aptuveni 40 vietās, kur ar Valsts policiju ir tikusi saskaņota uzņēmuma Vitronic fotoradaru uzstādīšana, pērn nav noticis neviens pats ceļu satiksmes negadījums, savukārt vēl aptuveni 30 fotoradaru vietās gada laikā ir noticis tikai pa vienam negadījumam, apliecina ilgāku laiku slēptie Valsts policijas dati.

Pēc tam, kad Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš ilgāku laiku pinās pretrunās par to, pēc kāda principa tiek izvietoti fotoradari, portāls Pietiek amatpersonai jau šā gada martā pieprasīja sniegt datus, kas parādītu – cik tad ceļu satiksmes negadījumi reģistrēti pēdējos trīs gados katrā no tām vietām, kas saskaņā ar Valsts policijas pārstāvju apgalvojumiem esot īpaši bīstamas satiksmei un līdz ar to pelnījušas pa fotoradaram.

Zivtiņš izlikās, ka vispār nesaprotot, kādi dati no viņa tiek prasīti, un arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis informāciju par to, vai tiešām radari tiek uzstādīti vietās, kur kaut cik regulāri tiek fiksēti satiksmes negadījumi, nevēlējās sniegt, šo nevēlēšanos pamatojot ar to, ka sabiedrībai nemaz neesot tiesību zināt – kur, cik bieži un kādas avārijas notiek. Saskaņā ar Ķuža pārliecību sabiedrībai pilnīgi pietiekot ar «vispārpieejamu statistisko informāciju par CSNg».

Taču iekšlietu ministrs Kozlovskis atcēla Ķuža-Zivtiņa lēmumu, norādot, ka «valsts pārvaldei savā darbībā jāievēro Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktie valsts pārvaldes principi, tajā skaitā, šī likuma 10.panta trešajā, piektā un septītā daļā noteiktais, ka valsts pārvalde darbojas sabiedrības interesēs, savā darbībā ievēro labas pārvaldības principu, kas ietver arī atklātību pret privātpersonu un sabiedrību, un ka valsts pārvaldes pienākums ir informēt sabiedrību par savu darbību». Pildot Kozlovska rīkojumu, Valsts policijas vadība nu beidzot sniegusi pieprasīto informāciju.

BNN jau vēstīja, ka 24.maijā Rīgā un arī ārpus galvaspilsētas darbību sāka 23 stacionārie fotoradari. Šajā dienā tika parakstīts pieņemšanas-nodošanas akts par 23 stacionāro fotoradaru pieņemšanu. VP ir pārbaudījusi šo Vitronic Baltica un partneru izbūvēto stacionāro iekārtu ietvarus, pašas mērierīces, kā arī pakalpojuma kvalitāti, kas atzīta par atbilstošu. Pirms stacionārajiem fotoradariem atbilstoši valsts standartam ir izvietota ceļazīme «Fotoradari».

Saskaņā ar līgumu Vitronic Baltica un partneriem jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 – tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība.

Ref: 102.000.102.2102

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas