Daugavpils dome cer vienoties ar LFF par izmaiņām stadiona Esplanāde projektā

Daugavpils dome cer vienoties ar Latvijas Futbola federāciju (LFF) par izmaiņām stadiona Esplanāde pārbūves projektā, preses konferencē paziņoja domes vadība.

Pēc Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Dukšinska (Latgales partija) teiktā, pašvaldība turpina saraksti ar LFF, lai varētu vienoties par iespējamām izmaiņām projektā, neīstenojot visas sākotnējās ieceres. Izmaiņas varētu skart, piemēram, tribīņu zonu. Aplēsts, ka pilnīga projekta realizācija prasītu vēl aptuveni 1,7 miljonus eiro.

Ja LFF piekritīs pašvaldības lūgumam, nākamais solis būs vēršanās Izglītības un zinātnes ministrijā un Finanšu ministrijā, lūdzot atbalstu būvdarbu īstenošanai.

Arī pilsētas mērs Andrejs Elkniņs (S) pauda, ka LFF saskaņojums par projekta izmaiņām ļaus pašvaldībai meklēt iespējas saņemt aizdevumu vai citus finansējuma avotus.

Savukārt domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) apgalvoja, ka dome ir izpildījusi un pat pārpildījusi savas līgumā noteiktās saistības. Tostarp līgumā par projekta īstenošanu noteikts, ka ka pilnā apmērā būvdarbus pašvaldība paveiks, ja tiks saņemts atbalsts no valsts, taču tas netika gūts. 

Jau ziņots, ka LFF vērsusies Daugavpils pašvaldībā ar pieprasījumu atdot 235 620 eiro, kas līdz šim ieguldīti stadiona Esplanāde pārbūvē.

Federācija, «iepazīstoties ar Daugavpils stadiona Esplanāde otrās kārtas būvprojekta gaitu un projekta realizēšanā iesaistītās Daugavpils pašvaldības līdzšinējo pozīciju, ilgstoši nepildot divpusējā līguma saistības», lēma atprasīt projektā ieguldītos LFF līdzekļus, ja būvprojekta realizācija noteiktajā termiņā netiek veikta.

Dukšinskis pauda, ka LFF par līdzīgu soli domi informējusi jau iepriekš. Viņš cer, ka esošajā krīzes situācijā LFF nesāks tiesvedību pret domi.

Vienlaikus Dukšinskis stāstīja, ka līgumā ar LFF ir punkts, kas nosaka, ka pilnā apmērā būvdarbus pašvaldība paveiks, ja tiks saņemts atbalsts no valsts. Taču pašvaldība šādu atbalstu nav saņēmusi.

Domes priekšsēdētāja vietnieks nevarēja nosaukt summu, ko pašvaldība jau ir ieguldījusi objektā, taču pieļāva, ka tie ir aptuveni 400 000 eiro. Stadionā izbūvēts apgaismojums, taču iecere par tribīņu un ģērbtuvju izveidi vēl nav īstenota. Tāpat ieklāts LFF nodrošinātais segums, un spēles stadionā var notikt.

Esplanāde atrodas SIA Daugavpils Olimpiskais centrs piederošajā teritorijā, un Dukšinskis pieļāva, ka tieši Latvijas Olimpiskās komitejas un Daugavpils domes kapitālsabiedrība varētu nodrošināt pilnu projekta īstenošanu, piemēram, ņemot aizņēmumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas