Daugavpils mēra krēsls kārtējo reizi sašūpojies – gāzts Elksniņš

Andrejs Elksniņš

Kārtējā domes sēdē ceturtdien, 11.jūnijā, ar deputātu balsu vairākumu pēc Latgales partijas un daļas Mūsu partijas deputātu aicinājuma no amata atbrīvots Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

Jautājums par Elksniņa atbilstību domes sēdē iekļauts sēdes sākumā un skatīts kā pirmais. Lai arī pieprasījumu par atbrīvošanu iesniedza astoņi domnieki, par mēra atbrīvošanu nobalsoja deviņi domnieki, pret bijuši četri, divi nebalsoja.

Elksniņš deputātu pieprasījumu par atbrīvošanu no amata nosauca par komplimentu, pateicoties par kopīgu darbu pašvaldības un domes darbiniekiem.

Aivars Broks (Latgales partija) mēram pārmeta mobingu un morālo teroru, lojalitātes trūkumu pret Daugavpili un Latvijas valsti. Tāpat domnieks nav apmierināts ar dārgiem pašvaldības projektiem.

Jau vēstīts, ka Daugavpils domē pārstāvētie Latgales partijas deputāti, kas līdz šim veidojuši koalīciju ar Elksniņa pārstāvēto Saskaņu, kopā ar diviem Mūsu partijas deputātiem bija parakstījuši aicinājumu sasaukt domes sēdi priekšsēdētāja atsaukšanai no amata.

Pēc deputātes Helēnas Soldatjonokas (Latgales partija) teiktā, Latgales partijā ir daudzi pieredzējuši deputāti, kuri ir strādājuši gan valsts, gan pašvaldības pārvaldē, ir bijuši arī Saeimas deputāti un pieraduši strādāt komandā, taču Elksniņš lēmumus pieņemot vienpersoniski.

«Mēs zinām, kas ir labas pārvaldības principi, bet sadarbība ar Saskaņu neveidojās jau no paša sākuma. Elksniņš lēmumus pieņem vienpersoniski, taisa «pīāru» uz daudzām lietām,» apgalvoja Soldatjonoka, kura domē vada Sociālo jautājumu komiteju. Viņa savulaik, kritizēta no Elksniņa puses, atcelta no amata, bet vēlāk atkal ievēlēta kā komitejas priekšsēdētāja.

Aicinājumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu parakstījuši astoņi no 15 deputātiem. Tie ir seši Latgales partijas deputāti, kā arī divi Mūsu partijas pārstāvji – Aivars Zdanovskis un Līvija Jankovska. Soldatjonoka atzina, ka Latgales partija savā komandā pagaidām neredz bijušo pilsētas mēru Rihardu Eigimu, kurš domē arī ievēlēts no Mūsu partijas, jo viņš ir apsūdzētais krimināllietā un lieta vēl nav iztiesāta.

Latgales partijas mērķis arī esot, lai Daugavpils nākotne nebūtu saistīta ar Saskaņu.

Lai arī vienošanās par nākamo iespējamo mēru vēl neesot panākta, pēc deputātes domām, atbilstošākais kandidāts ir Jānis Lāčplēsis (Latgales partija), kurš jau ir strādājis šajā amatā. Viņš esot gudrs, inteliģents, un «tādu cilvēku ir ļoti maz».

Aizvadītajās domes preses konferencēs Elksniņa un Lāčplēša viedokļi par vairākiem pilsētas projektiem nesaskanēja, un politiķi apmainījās ar savstarpējiem pārmetumiem un kritiku.

Pašlaik Latgales partijai domē ir divi vietnieku amati, ko ieņem Lāčplesis un Jānis Dukšinskis. Viņi šajos amatos ievēlēti pērn vasarā, kad par atkāpšanos paziņoja toreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis (Mūsu partija) un mēra vietnieku skaitu palielināja līdz trim. Pašlaik gan mēram ir tikai divi vietnieki.

Elksniņš par pilsētas mēru atkārtoti kļuva 2019.gada janvāra vidū. Viņš domi vadīja arī uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām, taču drīz vien no amata tika gāzts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas