Daugavpils, Rēzekne un Valmiera, un citi novadi – jaunie vadītāji šajos novados

Pateicoties Saskaņas un Latvijas Krievu savienības (LKS) memorandam par koalīcijas izveidi Daugavpils domē, ceturtdien, 1.jūlijā, par Daugavpils domes priekšsēdētāju ievēlēts Andrejs Elksniņš (S), kurš domi vadīja arī iepriekšējā sasaukumā, taču amatu zaudēja.

Abiem politiskajiem spēkiem pilsētas domē kopā ir astoņi deputāti no 15.

Par Elksniņu nobalsoja 11 domnieki, divi bijuši pret. Divas balsošanas zīmes atzītas par nederīgām.

Abi politiskie spēki esot vienojušies solidāri atbildēt par domē pieņemto lēmumu un darbību godīgumu, atvērtību un pamatotību. Tāpat tiek solīts visu informāciju, kas saistīta ar pašvaldības un tās uzņēmumu tēriņiem, padarīt par atklātu un caurspīdīgu. LKS un Saskaņa sola darboties kopīgi, lai izslēgtu korupcijas risku publiskajos iepirkumos.

Valmieras novada domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par pašvaldības vadītāju tika ievēlēts vēlēšanās Valmieras novadā uzvarējušā saraksta Valmierai un Vidzemei līderis Jānis Baiks.

Par viņu nobalsoja 16 deputāti, no 18 klātesošajiem. Savukārt otrais domes priekšsēdētāja amata pretendents Harijs Rokpelnis (LZS) saņēma vien divas balsis.

Baiks iepriekš sacīja, ka, neskatoties uz to, ka partija Valmierai un Vidzemei ir pārliecinoši uzvarējusi pašvaldību vēlēšanās, iegūstot 12 no 19 mandātiem, tā ir gatava sadarboties arī ar citiem politiskajiem spēkiem.

Lasiet arī: Jaunas sejas un «vecie buki» – kuri politiķi nonākuši pašvaldību mēru krēslos?

Ceturtdien par Rēzeknes domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Aleksandrs Bartaševičs (S).

Lai arī domes priekšsēdētāja pārstāvētā Saskaņa ir ieguvusi vairāk nekā pusi – astoņas no 13 – deputātu vietām, tas ir par vienu mandātu mazāk nekā pirms četriem gadiem. Bartaševičs uzsvēra, ka kopumā atbalsts politiskajam spēkam ir audzis, šogad sasniedzot vairāk nekā 63%. 2009.gadā, kad Bartaševičs pirmo reizi ievēlēts pilsētas domē, atbalsts viņa politiskajam spēkam bija vairāk nekā 43%.

Par jaunā Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Daugavpils novada partijas valdes priekšsēdētājs, līdzšinējais Daugavpils novada domes vadītājs Arvīds Kucins.

Viņš bija vienīgais amatam virzītais kandidāts un amatā apstiprināts ar 13 balsīm «par». Divi domnieki balsojumā atturējās.

Augšdaugavas novadā administratīvi teritoriālās reformas rezultātā apvienoti Daugavpils un Ilūkstes novadi. Līdzšinējais Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna (LZS) šajās vēlēšanās nestartēja.

Lasiet arī: VIDEO: Lembergs netiek ievēlēts par Ventspils mēru

Saldus novada pašvaldībā politiskā vara paliek Latvijas Zaļo partiju pārstāvošā Māra Zusta rokās. 

Ceturtdien jaunievēlētie deputāti tikās pirmajā domes sēdē, kurā ar vienbalsīgu 15 deputātu balsojumu par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēja Zustu.

Jaunveidoto Dienvidkurzemes novadu vadīs Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Aivars Priedols, kurš līdz šim bija Grobiņas novada domes priekšsēdētājs.

Ceturtdien pirmajā jaunā sasaukuma domes sēdē, kas noritēja Grobiņas pilskalnā, Priedolu ievēlējā vienbalsīgi ar 19 balsīm.

Par Smiltenes novada priekšsēdētāju ievēlēts Nacionālo apvienību pārstāvošais Edgars Avotiņš.

Avotiņš bija vienīgais domes priekšsēdētāja amata kandidāts un par viņu nobalsoja 13 deputāti, divi bija pret.

Krāslavas novada domes vadība arī turpmāk uzticēta līdzšinējam domes priekšsēdētājam Gunāram Upeniekam (LZS). Upenieks amatā ievēlēts vienbalsīgi.

No kopumā 15 deputātu vietām Krāslavas novadā mandātus ieguvuši astoņi Latvijas Zemnieku savienības kandidāti, tostarp Upenieks.

Ropažu novada dome par domes priekšsēdētāju ievēlēja līdzšinējo Stopiņu domes priekšsēdētāju Vitu Paulāni, kura pārstāv partiju Latvijas attīstībai.

Par Paulāni nobalsoja 17 no 18 klātesošajiem domes deputātiem. Domes sēdē nepiedalījās jaunievēlētais deputāts Hosams Abu Meri (JV).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas