Daugavpils siltumtīkli pagaidām CFLA atmaksās 1,1 miljonu eiro avansu katlu mājas izbūvei

Pašvaldības AS Daugavpils siltumtīkli pagaidām Centrālā finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA) atmaksās 1,1 miljonu eiro avansu, kas izmaksāts jaunas šķeldas katlu mājas izbūvei.

CFLA sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Luste, komentējot jautājumu, vai uzņēmums līdz norādītājam termiņam atmaksājis 2,5 miljonu eiro avansu, skaidroja, ka CFLA gan mutiski, gan rakstiski ir sazinājusies ar Daugavpils siltumtīkliem par projektā konstatētajiem riskiem, kā arī turpmākajām darbībām, lai iespējami novērstu neatbilstoši veiktus izdevumus.

Pašlaik ir pieprasīta neizlietotās avansa daļas – 1,1 miljona eiro – atmaksa Valsts kasē, jo saskaņā ar līguma noteikumiem tā ir jāatmaksā, ja nav izlietota vairāk nekā sešus mēnešus.

Savukārt par otras avansa maksājuma daļas – 1,4 miljoniem eiro –, kas jau ir izmaksāti būvniekam, atmaksas termiņu un nosacījumiem CFLA lems, ja pēc detalizēta lietas faktisko apstākļu skaidrojuma, kā arī kompetento institūciju atzinumu izvērtējuma tiks konstatēts normatīvo aktu pārkāpums.

Arī Daugavpils siltumtīklu valdes locekle Oļesja Duškeviča apliecināja, ka ir panākta vienošanās pagarināt izmaksātās avansa daļas termiņa apguvi, līdz CFLA pieņems lēmumu par interešu konflikta esamību vai neesamību Daugavpils domes rīkotajā iepirkumu procedūrā. Bet neizmantoto avansa daļu uzņēmuma vadītāja solīja atmaksāt CFLA atbilstoši līguma nosacījumiem, jo summa netika izmantota sešu mēnešu laikā.

Duškeviča skaidroja, ka pašlaik CFLA ir iesniegta papildu dokumentācija, kura tiks nodota Iepirkumu uzraudzības birojam, un birojs pieņems lēmumu un sniegs oficiālo atzinumu par Publisko iepirkumu likuma pārkāpuma un interešu konflikta esamību vai neesamību.

«Pašlaik aktīvi strādājam, lai paātrinātu šo procesu. No tā arī būs atkarīgi projekta realizācijas tempi,» komentēja uzņēmuma vadītāja.

Saistībā ar siltumapgādes uzņēmuma piesaistītā eksperta iespējamo interešu konfliktu CFLA aicināja Daugavpils siltumtīklus atmaksāt 2,5 miljonu eiro avansu, kas izmaksāts jaunas šķeldas katlu mājas izbūvei.

CFLA iepirkumā Izmaiņu projekta izstrāde, būvdarbu un autoruzraudzības veikšana jaunas biomasas katlu mājas ar kopējo uzstādīto jaudu 30 MW (ar papildus kondensācijas ekonomaizeru) izveidei Daugavpilī konstatējusi Publisko iepirkumu likuma pārkāpumu – interešu konfliktu. Proti, CFLA noskaidrojusi, ka eksperts, kurš tika pieaicināts iepirkuma procedūras laikā iesniegto piedāvājumu vērtēšanai, no 2018.gada augusta līdz 2020.gada maija beigām bijis SIA Steel Pro tehniskais direktors. Savukārt Steel Pro ir katlu mājas būvnieku, piegādātāju apvienības Axis Filter dalībnieka UAB Axis Tehnologies apakšuzņēmējs, izgatavojot būvuzņēmējam iekārtu vai tās daļu.

Ņemot vērā, ka iepirkumu komisijas eksperti nedrīkst pārstāvēt iepirkuma kandidāta vai pretendenta intereses, šajā gadījumā CFLA saredz interešu konfliktu.

Tāpēc CFLA aicina Daugavpils siltumtīklus lauzt līgumu ar būvniekiem, rīkot jaunu iepirkumu un atmaksāt saņemto 2,5 miljonu eiro avansu.

Arī Duškeviča apliecināja, ka vēstule no CFLA ir saņemta. Pēc viņas paustā, Daugavpils siltumtīkli pašlaik strādā pie tā, lai pierādītu, ka interešu konflikta nav. Pēc viņas paustā, CFLA vēstule nav uzskatāma par lēmumu par neatbilstību konstatēšanu un finanšu korekciju piemērošanu, jo CFLA «vēstulē norāda vienīgi uz subjektīvi izteiktu pieņēmumu par iespējamo interešu konfliktu». Daugavpils siltumtīklu vadītāja uzskata, ka CFLA vēstulē nesniedz detalizētu faktisko apstākļu izvērtējumu, kompetentās iestādes atzinumu par iepirkumu procedūras tiesiskumu un iespējamo normatīvo tiesību aktu pārkāpumu.

Pēc konsultācijām CFLA iesniegta papildu dokumentācija un skaidrojumi, informēja Duškeviča.

Saistītie raksti

1 komentārs

 1. ES fondu naudu tagad pļekarēs SIA “Smart Consulting”, ko vada Ingars Baļčūns. Kuluāros runā, ka šis uzņēmums noslēdzis līgumu ar SIA “Daugavpils siltumtīkli”. Šīs ekskluzīvās tiesības esot ieguvis tieši SIA “Smart Consulting”, jo apvienojis pie sevis šobrīd visus labākos spēkus un izveidojis sekojošas nodaļas, kas rūpēsies par projektiem un, jo īpaši par Daugavpils projektu:
  1. Juridiskā nodaļa. Vadītājs – Reinis Putniņš. Raksturojams kā īpaši noslēpumaina personība, taču ir piešauta roka nolikumu gatavošanā tieši pašvaldību kapitālsabiedrībām. Turklāt, gan gatavo nolikumus pašvaldību kapitālsabiedrībām, gan sniedz piedāvājumus kā SIA EcoHeat Technologies (piegādātāja), pārstāvis tajos pašos iepirkumos. Ļoti drosmīgi. Bet nav jau brīnums – ilga pieredze strādājot Konkurences padomē. Zina, ka tas, acīmredzot, ir atļauts. Īpaši laba sadarbība tajos projektos, kur līgumi saslēgti ar UAB Axis Tech un SIA EcoHeat Technologies
  2. Kukuļošanas nodaļa. Vadītāja – Ilona Barkāne, padotie jeb “melnā darba darītāji” – Ģirts Freibergs (tautā saukts – “asenizarots”) un “Dončiks”. Visi trīs darbojas kā “roka ar cimdu”. Īpaši sekmīga sadarbība visiem bija iepriekšējā Daugavpils katlu mājas projektā. Rezultāts – kādam jauns Range Rover, kādam jauns dzīvoklis un pa kādam Louis Vuitton čemodānam.
  3. Stimulācijas nodaļa. Vadītājs – Svens Vijups. Izbijis cietumnieks, liela pieredze amfetamīna izejvielu piegādē. Atbildīgs par darbinieku stimulāciju jeb “draiva” nodrošināšanu, lai darbinieki spētu apēst visu Baļčūna sagrābto projektu apjomu. Apgādās ar stimulējošu pārtiku.
  4. Katlu māju nodaļa. Vadītājs – Sandis Gromovs. “Veiksmīgs” biznesmenis, SIA EcoHeat Technologies un vēl vairāku uzņēmumu vadītājs. Ražo mazas jaudas biomasas katlus, ko, sadarbībā ar SIA “Smart Consulting” pārējām nodaļām, stums iekšā iepirkumos. Īpašs atbalsts ir no ALTUM un klerka – Edgara Kudura puses. Viss būtu labi, ja nesēdētu viena/otra krimināllieta uz kakla Latvijā un ārpus Latvijas robežām.
  5. Lietu kārtošanas un reizē korupcijas piesegšanas nodaļa. Vadītājs – metropolē ļoti slavens bokseris, izbijis KNAB darbinieks – Jānis Uzulēns. Vislabāk padodas lietas kārtot tieši ar KNAB (pats vismaz tā pozicionē), kā arī ar CFLA vadību. Īpaši labas sekmes bija iepriekšējā Daugavpils katlu mājas projektā, kad pats Elksniņa kungs pieaicināja šo lietu kārtotāju kā “laimes lāci”, kurš glābs pilsētu no vairāk kā 5 milj. eur KF līdzfinansējuma zaudēšanas. Ak, vai – pēc Jāņa Uzulēna lietu kārtošanas, Daugavpils saņēma Eiropas komisijas atzinumu par “0 toleranci iepirkumos, kur konstatēta krāpniecība”.
  6. Vadības nodaļa. Vadītājs Ingars Baļčūns. Pēc pārāk aktīvas darbošanās nozarē un dažādās asociācijās, sasirdzis ar ko nopietnu (un izskatās – neatgriezenisku). To pamanījuši arī viņa tuvākie sadarbības partneri, norādot, ka nu jau ir tvaiķenes pacienta līmenī, bet izdarīt neko nevar. Tik viena kā noplātīt rokas: „Kāds ir, ar tādu jādzīvo.“
  Ā, un kur nu bez “peramā zēna” Aigara Cīmura. Eh…lai nu viņš paliek tikai kā “peramais zēns”. Dzīvo tagad kā niere taukos, dabūjis kā kompensāciju līgumus Ventspilī un Daugavpilī.
  Ingar Baļčūn, Sandi Gromov! Pietiek kampt!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas