Daugavpils vicemēra Prelatova atlaišanai pagaidām nav nepieciešamā atbalsta

Latgales partija (LP) vēl nav saņēmusi atbalstu no Saskaņas deputātiem Daugavpils domes priekšsēdētāja Igora Prelatova (Mūsu partija) gāšanai no amata, pastāstīja LP līderis Daugavpilī, bijušais mērs Jānis Lāčplēsis.

LP pieprasījumu par ārkārtas domes sasaukšanu iesniegusi decembra beigās, taču līdz šim domes sēde vēl nav sasaukta, turklāt nav zināms, vai sēdes sasaukšanu un Prelatova atlaišanu atbalstīs Saskaņas deputāti.

Lāčplēsis uzskata, ka Prelatovs ir līdzatbildīgs nesenajā korupcijas skandālā, jo savulaik pārvaldījis būvniecības jomu domē. Tas, ka domes vadība lēmusi lauzt līgumu ar skandālā ierauto SIA Modus būve, problēmu neatrisina, un kādam jānes atbildība, uzskata domes deputāts.

Pēc Lāčplēša teiktā, pašlaik Saskaņa un novembrī no amata gāztā mēra Riharda Eigima Mūsu partija jau dala amatus domē, risinot sarunas par jauno domes koalīciju. Arī LP esot atvērta sarunām, turklāt Lāčplēsis esot gatavs likt malā savas ambīcijas un nepretendēt uz mēra amatu. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka arī citiem domē ievēlēto politisko spēku līderiem no šāda mērķa esot jāatsakās, par mēru virzot kādu kompromisa personu.

LP vērtējumā ārkārtas pilsētas domes vēlēšanas būtu veiksmīgs risinājums situācijā, ja politiskie spēki nespēs vienoties par turpmāko darbu.

Ar Saskaņas līderi Daugavpilī Andreju Elksniņu un Prelatovu pašlaik nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) 18.decembrī aizturēja bijušo Daugavpils mēru Eigimu lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, bet drīz pēc tam viņš tika atbrīvots. KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Tika ziņots par kopumā divām aizturētajām personām. Tāpat KNAB veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA Modus būve, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Eigims savukārt paziņojis, ka nekādus kukuļus nav ne prasījis, ne ņēmis, un arī apsūdzības KNAB viņam neesot izvirzījis.

Ziņots arī, ka Latgales partija aicinājusi atkāpties domes priekšsēdētāja vietnieku Prelatovu vai sasaukt ārkārtas domi neuzticības izteikšanai viņam. Partija uzskata, ka Prelatovs kā domes priekšsēdētāja vietnieks ir līdzatbildīgs par lēmumu pieņemšanu, turklāt tieši viņš ir atbildīgais par būvniecības jautājumiem.

Daugavpils dome aptuveni mēnesi strādā «bezkoalīcijas stāvoklī» – «Mūsu partijas» saraksta līderis Eigims ir gāzts no mēra amata, par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Prelatovs, taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju – LP un Saskaņas – atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām LP ir seši deputāti, Saskaņai – pieci, bet no MP bija ievēlēti četri deputāti, taču būtībā kā vienots spēks strādā tikai trīs, no kuriem Eigims pašlaik ir aizturēts un viņa turpmākās iespējas piedalīties pašvaldības darbā ir neskaidras. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja Saskaņa un MP Andreja Elksniņa (S) vadībā, taču drīz MP Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar LP. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka. Par jaunas koalīcijas izveidi oficiālas vienošanās vēl nav, bet Saskaņas vietējais līderis Elksniņš jau kādu laiku aģitē par ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas