De facto: Draud izgāzties Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā

Expo 2020 konferenču centra būvniecība Dubaijā

Iekavēto darbu dēļ apdraudēta Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā, informē Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums De facto. Jāatzīmē, ka šī nebūtu pirmā reize, kad latviešiem dalība prestižajā izstādē apraujas pusceļā.

Tuvākajā laikā valdība lems, ko iesāk ar dalību Expo 2020. Ekonomikas ministrija (EM) pašlaik nav apstiprinājusi pat darbu grafiku «tā neatbilstošās kvalitātes dēļ», informē raidījumā.

Latvijas paviljona izveides organizēšanu EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis uzticējis Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai (LTRK). Tomēr tā stratēģiskās komunikācijas plānu iesniegusi ar divu mēnešu novēlošanos. Turklāt līgums par ekspozīcijas vīzijas izstrādi ar metu konkursa uzvarētāju noslēgts vien šī gada marta beigās, lai gan tam bija jābūt gatavam jau pērnā gada beigās, informē De facto. Metu konkurss jau iesākās ar skandālu, kad Latvijas Arhitektu savienība aicināja savus biedrus tajā nepiedalīties, jo tas neatbildis labai konkursu praksei un savienība to uzskatīja

«par spilgtu neizpratnes un necieņas izpausmi, vēlmi uz radošo profesiju pārstāvju rēķina labot citu personu nekompetences un neizdarības rezultātu».

Arī auditēto pārskatu par padarīto LTRK iesniegusi ar četru mēnešu nokavēšanos un ministrijas rīcībā aizvien nav paviljona tehniskā projekta, noskaidrojuši LTV žurnālisti.

EM valsts sekretārs Eglītis gan skaidro, ka sarežģījumus sagādā vietējie piegādātāji un Tuvo Austrumu tirgum ir savas īpatnības.

De facto gan norāda – neoficiāli runā par problēmām pašā ministrijā un ierēdņu bēdīgo pieredzi ar neizdevušos Expo organizēšanu pirms četriem gadiem Milānā. Pašlaik par to, kurš atbildīgs par naudas izšķērdēšanu, lemj tiesa un uz apsūdzēto sola sēž arī EM ierēdnis, citi ministrijas pārstāvji saņēmuši sodus no ministrijas vadības.

Lasiet arī: Stājas spēkā spriedums strīdā starp EM un EXPO 2015 – EM būs jāatmaksā zaudējumi

«Šā brīža konstrukcija ir tāda, ka mums ir jāstrādā kā ministrijas struktūrvienībai ar visu no tā izrietošo – ar atskaitēm, procedūrām, dažādiem normatīvajiem aktiem.  Projekts ir realizējams un veiksmīgi realizējams, bet pie cita administratīvi juridiskā regulējuma. Ņemot vērā, cik dinamiski ir jāreaģē uz projektu, tas temps tur neiet līdzi. Šādā modelī patiešām varētu būtu sarežģīti,» kavēšanās iemeslus LTV skaidro LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Kopumā paviljona izveidei atvēlēti 4,2 miljoni eiro. Pašlaik EM organizatoriem pārskaitījusi pusmiljonu, tomēr paviljona būvniecība izmaksas varētu strauji paaugstināt. Par projekta turpināšanu valdība grasās lemt aiz slēgtām durvīm, tomēr ne ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), ne premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) De facto nesniedz skaidru atbildi, vai turpināt dalību projektā vai nē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas