De facto: Gobzemam piederējusi valsts amatpersonas deklarācijā nenorādīta māja

Saeimas deputāts Aldis Gobzems

Saeimas deputātam Aldim Gobzemam divus gadus piederējusi māja, ko viņš nav norādījis valsts amatpersonas deklarācija, informē Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums De facto.

Gobzema valsts amatpersonas deklarācijā lasāms, ka viņam pieder zeme Rīgā. Raidījums pieļauj, ka runa ir par īpašumu privātmāju rajonā Bieriņos, kur jau vairākus gadus atrodas privātmāja. Pirms mēneša viņš Bieriņu īpašumu uzdāvinājis sievai, ar kuru politiķim noslēgts laulības līgums par mantas šķirtību.

Raidījums vēsta, ka zemi Bieriņos Gobzemam 2009.gadā uzdāvinājis kāds Jānis Kalniņš. Politiķis LTV žurnālistiem tā arī nespēja paskaidrot, kas ir šis Kalniņš un kāpēc viņš Gobzemam uzdāvinājis zemi.

De facto vēsta, ka divus gadus vēlāk 2011.gadā īpašumā slējās vēl nepabeigta māja, bet vēl pēc trim gadiem, 2014.gadā, to par 140 000 eiro iegādājās Inese Laure, kura ir līdzīpašniece uzņēmumā Pilsētas eko serviss. Septembra beigās šis uzņēmums kopā ar Šķēļu, Rāvju un Mamedovu ģimeņu uzņēmumiem atkal ieguva tiesības turpmākos piecus gadus tīrīt Rīgas ielas.

2016.gadā māju pieņēma ekspluatācijā, bet gadu vēlāk īpašums atkal nonāca Gobzema īpašumā, lai gan zemesgrāmata nav minēts, ka viņš īpašumu iegādājies, noskaidrojuši žurnālisti.

Pats politiķis gan skaidro, ka īpašums atgriezies uz viņa vārda, jo trīs gadus vecais darījums atcelts. Viņš gan neatbildēja, vai atmaksājis no Laures saņemto naudu par īpašuma pārdošanu.

De facto neizdevās sazināties ar Lauri. Raidījums atgādina, ka līdz vasaras vidum līdzās Laurei viena no Pilsētas eko serviss īpašniecēm bija Daimler korupcijas lietā tiesātā uzņēmēja Armanda Zeihmaņa meita. Zeihmani kopā ar Gobzema patēvu Edgaru Strodu pirms divām nedēļām aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Pastāv aizdomas, ka Strods amatu Latvijas Valsts ceļu valdē izmantojis mantkārīgā nolūkā.

Lasiet arī: Atsakot valsts noslēpuma pielaidi, SAB norādījis uz Gobzema negodīgumu un iespējamo noziegumu

De facto zināms, ka mājā Bieriņos uzturas Gobzema māte un tur senāk manīts arī Strods. Abi aizvien ir precējušies, taču pēdējos divus gadus dzīvo šķirti. Gobzems raidījumam gan nekomentē, vai viņa īpašumā dzīvojis arī Strods.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas