De facto: Tiesības tīrīt Rīgas ielas par 150 miljoniem tiek ar Šķēli, Rāvi un Mamedovu saistītiem uzņēmumiem

Bijušā politiķa Andra Šķēles, būvuzņēmēja Gunta Rāvja un uzņēmēja Adigjozala Mamedova ģimeņu uzņēmumi ieguvuši 150 miljonus vērtas tiesības turpmākos piecus gadus tīrīt Rīgas ielas, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Tiesības tīrīt Rīgas ielas ieguvuši tie paši uzņēmumi, kuri šo darbu veikuši iepriekšējos piecus gadus – Daugavas labā krasta uzturētājs un Daugavas kreisā krasta uzturētājs. Abās pilnsabierībās ietilpst Mamedovam pastarpināti piederošā Ceļu Pārvalde, kā arī Rīgas Tilti, kuru lielākais īpašnieks ir Albins Jasaitis, vēsta De facto.

Savukārt Daugavas labā krasta uzturētājs piesaistījis Pilsētas Eko Serviss, un starp tā īpašniekiem ir Daimler kukuļošanas lietā apsūdzētā Leonarda Teņa ģimenes loceklis. Daugavas kreisā krasta uzturētājā iekļāvies būvuzņēmējam Guntim Rāvim un bijušā politiķa Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošais Roadeks, informē De facto.

Raidījumā atgādina, ka pirms vairākiem gadiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ar Memedovu bija noslēdzis līgumu par transporta nodrošināšanu, kura rezultātā Memedova uzņēmums dažādās kompensācijās saņēma vēl apmēram pusotru miljonu.

Savukārt Roadeks figurēja skandālā par politiķi Baibu Broku un iespējamo kukuļošanu par Latvijas Universitātes Rakstu mājas projektā.

De facto norāda, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) iepirkumu par Rīgas ielu tīrīšanu šovasar apturēja, jo Rīgas domes Satiksmes departaments bija iecerējis darbus uzticēt vienam piegādātājam, lai gan iepriekš tie tika sadalīti starp vairākiem uzņēmumiem. Iepirkuma izlabošana konkurenci gan nepalielināja.

Sākotnēji konkursā piedalījās arī valsts uzņēmums Latvijas autoceļu uzturētājs, kurš ar saviem iebildumiem konkursam piesaistīja arī sabiedrības uzmanību. Tomēr tas apklusa, kad to paņēma par apakšuzņēmumu konkursā startējušās pilnsabiedrības, ziņo raidījums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas