Decembra vidus Latvijā bijis neierasti silts


Neraugoties uz stipro vēju decembra otrā dekāde Latvijā aizritēja ar neierasti siltām gaisa temperatūrām. Vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija 2,4 grādi pēc Celsija, kas ir par 4,8 grādiem siltāka par ilggadīgo normu.

Decembra otrās dekādes sākumā laika apstākļus noteica zema spiediena ieplaka, līdz ar to bija mākoņains un brāzmains laiks. 13.decembrī Latvijas teritorijai pāri virzījās aktīvs ciklons, kura laikā vēja ātrums brāzmās daudzviet sasniedza vētras spēku. Visstiprākais vējš bija jūras piekrastē: Liepājas ostā pat 35 m/s, arī Rīgā vēja ātrums brāzmās pastiprinājās līdz 28 m/s. Arī turpmākās dekādes dienas aizritēja ar salīdzinoši brāzmainu vēju, kas piekrastes rajonos bija robežās no 13 līdz18 m/s.

19. decembrī septiņās novērojumu stacijās tika pārspēts arī diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekords. Vissiltāk bija Kuldīgā, Dobelē un Rīgā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz 8,8 grādu atzīmei.

Decembra vidus bija bagāts ar nokrišņiem, un kopumā Latvijas teritorijā izkrita 163 % no nokrišņu normas. Tomēr izkritušais nokrišņu daudzums teritoriāli bija ļoti atšķirīgs – rietumu rajonos tas savārstījās no 140 % līdz pat 270 % no normas, savukārt austrumos nokrišņu bija mazāk. 13.decembrī Stendes novērojumu stacijā izkrita nokrišņu daudzums, kas lielāks par visas dekādes normu.

Noturīgo pozitīvo gaisa temperatūru dēļ visā valsts teritorijā stabila sniega sega vēl nav izveidojusies.

Ref: 102.000.102.8915

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas