Decembra vidus Latvijā bijis teju piecus grādus siltāks nekā parasti

Decembra otrā dekāde šogad Latvijā pagāja ar šim gadalaikam siltu laiku. Perioda vidējā gaisa temperatūra bija +2,3 grādi pēc Celsija, kas ir 4,6 grādus virs normas, tādējādi ierindojot to siltāko gada priekšpēdējo dekāžu pirmajā desmitā.

Vissiltākā Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē ir bijusi 2006.gada decembra 2.dekāde – tās vidējā gaisa temperatūra bija +4,0 grādi, nedaudz siltāks kā šogad ir bijis arī analoģisks periods 2011.gadā. Savukārt pagājušā gada decembra otrajā dekādē Latvijā valdīja salta ziema – tās vidējā gaisa temperatūra bija -7,2 grādi, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šogad silts laiks ar gaisa temperatūrām virs normas turējās visu dekādes laiku. Dienā termometra stabiņš pakāpās līdz pat +4…+7, 17.decembrī vietām pat virs +8 grādiem, bet naktī svārstījās ap nulli, pārliecinoši zem tās visā Latvijā noslīdot tikai naktī uz 14.decembri.

Dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā bija tikai puse no „plāna”, teritoriāli svārstoties no tikai 10% no normas Krāslavas novadā līdz 90% Bauskā. Nokrišņi dekādes laikā pārsvarā bija lietus veidā. Dekādes pirmajās dienās tas izkausēja vēl tikai nesen visā Latvijā izveidojušos sniega segu. Atkārtoti, bet atkal uz īsu brīdi, 1-2 cm biezs sniegs uzsniga Austrumlatvijā 16.decembrī.

Visstiprākais vējš šai dekādē bija 13.decembrī. Kurzemes jūras piekrastē tas brāzmās sasniedza 18-20 m/s, bet visstiprākās brāzmas šoreiz bija Austrumlatvijā – Rūjienā līdz 24 m/s.

102.000.102.6201

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas