bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 24.02.2020 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Decembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums par 8,2% lielāks nekā pirms gada

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ārējā tirdzniecība, eksports, tirdzniecība, statistika, dati, CSP, centrālā statistikas pārvalde

Pērnā decembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,4 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 8,2% vairāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 3,9%, bet importa vērtība par 11,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.

Decembrī Latvija eksportēja preces 1,01 miljarda eiro apmērā, bet importēja par 1,38 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2018.gada decembri ārējās tirdzniecības bilance pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā samazinoties no 44% līdz 42,3%.

2019.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās sasniedza 28,52 miljardus eiro – par 14,7 miljoniem eiro jeb 0,1% mazāk nekā 2018.gadā. Eksporta vērtība veidoja 12,8 miljardus eiro (pieaugums par 52 miljoniem eiro jeb 0,4%), bet importa – 15,73 miljardus eiro (samazinājums par 66,7 miljoniem eiro jeb 0,4%), liecina CSP dati.

Atbilstoši kalendāri un sezonāli izlīdzinātiem datiem 2019.gada decembrī salīdzinājumā ar 2018.gada decembri eksporta vērtība faktiskajās cenās bija par 2,7% un importa par 7,4% lielāka, savukārt, salīdzinot ar mēnesi iepriekš, eksporta vērtība palielinājās par 4,1% un importa vērtība – par 11,6%, informē CSP.

Svarīgākās izmaiņas eksportā 2019.gada decembrī, salīdzinot ar 2018.gada decembri:

augu valsts produktu eksports lielāks par 31 miljonu eiro jeb 43,3%,
pārtikas rūpniecības ražojumu eksports lielāks par 21 miljonu eiro jeb 22%,
mehānismu, mehānisko ierīču un elektroiekārtu eksports lielāks par 10,1 miljoniem eiro jeb 5,9%,
koka un tā izstrādājumu eksports mazāks par 19,2 miljoniem eiro jeb 11,2%,
minerālproduktu eksports mazāks par 10,4 miljoniem eiro jeb 18,5%.

Svarīgākās izmaiņas importā 2019.gada decembrī, salīdzinot ar 2018.gada decembri:

satiksmes līdzekļu un to aprīkojuma imports lielāks par 124,1 miljonu eiro jeb 70,7%,
mehānismu, mehānisko ierīču un elektroiekārtu imports lielāks par 15,2 miljoniem eiro jeb 5,6%,
pārtikas rūpniecības ražojumu imports lielāks par 10,9 miljoniem eiro jeb 10,5%,
parasto metālu un to izstrādājumu imports mazāks par 21,9 miljoniem eiro jeb 21,6%,
Minerālproduktu imports mazāks par 10,6 miljoniem eiro jeb 10,7%.

Decembrī svarīgākie eksporta partneri tirdzniecībā ar Eiropas Savienības valstīm bija Lietuva (16,4% no eksporta kopapjoma), Igaunija (11,4%), Vācija (6,1%) un Zviedrija (5,6%). Nozīmīgākie importa partneri – Lietuva (16,2% no importa kopapjoma), Vācija (10,9%), Polija (8%) un Igaunija (7,1%).

Tirdzniecībā ar trešajām valstīm decembrī Latvijas nozīmīgākais partneris eksportā bija Krievija, kuras īpatsvars veidoja 10,1% no eksporta kopapjoma, bet nozīmīgākais partneris importā bija Kanāda – 12,6% no importa kopapjoma, informē CSP.

2019.gada decembrī Eiropas Savienības valstu īpatsvars salīdzinājumā ar 2018.gada decembri kopējā eksporta vērtībā samazinājās par 3,7 procentpunktiem un kopējā importa vērtībā – par 1,2 procentpunktiem. NVS valstu īpatsvars eksportā palielinājās par 0,7 procentpunktiem un samazinājās par 3,7 procentpunktiem importā.

2019.gada decembrī Latvijas ārējās tirdzniecības bilance bija pozitīva ar 122 partnervalstīm, preču eksporta vērtībai pārsniedzot importa vērtību. Negatīva tā bija tirdzniecībā ar 46 valstīm.

Graudaugu produktu eksporta kāpumu 2019.gada decembrī salīdzinājumā ar 2018.gada decembri ietekmēja kviešu un kviešu un rudzu maisījuma eksporta pieaugums par 28,3 miljoniem eiro jeb 2,4 reizes. Savukārt minerālā kurināmā, naftas un tās pārstrādes produktu eksporta samazinājumu visvairāk ietekmēja elektroenerģijas eksporta kritums par 7,9 miljoniem eiro jeb 45,5%.

Importa kāpumu preču grupā gaisa kuģi, kosmosa kuģi un to daļas 2019.gada decembrī salīdzinājumā ar 2018.gada decembri ietekmēja lidmašīnu iegāde – pieaugums par 113,4 miljoniem eiro. Savukārt dzelzs un tērauda importa samazinājumu visvairāk ietekmēja plakanu dzelzs un neleģēta tērauda velmējumu importa kritums par 15,1 miljonu eiro jeb 45,8%.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Prezidents iesniedz likumu grozījumus, Tesla pēta Lietuvu, ostai draud sods

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas priekšlikumi publisko iepirkumu sistēmas reformai un citās jomās, kā arī ASV elektroautoražotāja Tesla izpētes vizīte Lietuvā un Klaipēdas ostai draudošs naudas sods par iespējamu ķimikāliju izpludināšanu notekūdeņos.

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!