Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 1%

Sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar novembri, palielinājusies par 1%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena samazinājusies par 4%, bet Rīgas rajonā tā palielinājās par 0,2%.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā cena decembrī palielinājās par 6%, bet mikrorajonos decembrī cena samazinājās par 1%. Rīgas rajonā jauno projektu cena auga par 2%, savukārt Jūrmalā cena palielinājusies par 3%.

Saskaņā ar nekustamā īpašuma uzņēmumu sniegto informāciju decembrī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2 647 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 1 402 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 1 057 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā – 2 800 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1 449 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 800 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 545 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos decembrī bija bija 1 132 eiro par kvadrātmetru (salīdzinājumā ar novembri palielinājusies par 0,1%), Rīgas rajonā – 880 eiro par kvadrātmetru (samazinājusies par 4%), Jūrmalā – 1 320 eiro par kvadrātmetru (samazinājusies par 3%).

Šā gada decembrī cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušajiem darījumiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas Ober Haus, Latio un Balsts. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas