Degvielas cenas Igaunijā liek šoferiem pārsēsties sabiedriskajā transportā

Kā rekordaugstās degvielas cenas ietekmē braukšanas paradumus Igaunijā? Autobusu un dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumi novērojuši pasažieru skaita kāpumu līdz pirmspandēmijas līmenim, bet degvielas uzpildes stacijās sarucis pārdošanas apjoms, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Dzelzceļa pasažieru pārvadājumu uzņēmums Elron pavēstījis, ka, salīdzinot ar gada sākuma rādītājiem, novērojis pasažieru skaita pieaugumu par 40%.

«Kāpums ir visos maršrutos, bet, ja salīdzinām ar pirmspandēmijas laiku, tad redzam, ka garākajos maršrutos Tallina–Tartu, Tallina–Narva, Tallina–Vīlande ir bijis lielākais pieaugums. Tur ir vairāk pasažieru nekā pirms pandēmijas,» atklājis Elron pārdošanas daļas vadītājs Ronijs Kongo (Ronnie Kongo).

Lasiet arī: Rīgas lidosta saglabājusi līderpozīcijas Baltijas valstu  lidostu vidū

Autobusu pasažieru pārvadātājs Lux Express piedzīvojis būtisku, bet mazāku pasažieru skaita kāpumu. Tas mērāms 20%, raidorganzācijai ERR sacījis uzņēmuma valdes loceklis Ingmārs Ross (Ingmar Roos). Viņš skaidrojis, ka tas ir saistīts gan ar pandēmiju, gan ar augošajām degvielas izmaksām. Salīdzinājumā ar 2019.gada pavasari šopavasar autobusa biļešu tirdzniecība vairākos maršrutos bijusi par aptuveni 10% mazāka, taču augsto degvielas cenu dēļ ir noticis straujš pasažieru skaita kāpums.

Vēl daiļrunīgāk par transporta lietošanas paradumu maiņu liecina arī pārdošanas apjoma kritums degvielas uzpildes stacijās. Igaunijas Naftas asociācija pavēstījusi, ka maijā degvielas pārdošanas apjoms sarucis par 7-10%, un līdzīga tendence ir novērota arī aprīlī un martā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas