Degvielas cenas Igaunijā sasniedz otro rekordu nedēļas laikā

Igaunijas degvielas uzpildes stacijās turpinās straujš degvielas cenu kāpums. Otrdien, 5.oktobrī, litrs 95. markas benzīna kaimiņvalstī maksāja 1,539 eiro, bet litrs dīzeļdegvielas – 1,329, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ir pagājusi tikai nedēļa kopš iepriekšējās reizes, kad degvielas cenas Igaunijā sasniedza jaunu rekordu. Tas tika novērots 29.septembrī, kad litrs 95.markas benzīna un litrs dīzeļdegvielas bija nopērkams par attiecīgi 1,499 eiro un 1,299 eiro.

Lasiet arī: Londona aicina izmantot armiju benzīntanku sargāšanai no pirkšanas trakuma

Galvenais cenu kāpuma virzītājspēks ir pasaules naftas cenu sadārdzināšanās pēc vēsturiski zemākajiem rādītājiem 2020.gada sākumā un pandēmijas iestāšanās. Igaunijā specifiski ir tas, ka 2020.gadā veiktais dīzeļdegvielas akcīzes nodokļa samazinājums radīja zemāku cenu degvielas uzpildes stacijā. Kopumā pašlaik Igaunijā ir augstākās degvielas cenas Baltijā, un tas liek komerciāliem pārvadātājiem, kuriem ir tāda iespēja, uzpildīt degvielu Latvijā vai Lietuvā.

Pirmdien, 4.oktobrī, Brent jēlnaftas cena pasaulē sadārdzinājās par 2,5% un sasniedza 81,26 ASV dolārus (69,92 eiro) par barelu, kas ir augstākā cena pēdējo septiņu gadu laikā. Otrdien jēlnaftas cena Ņujorkas biržā, ASV sasniedza 78,58 dolārus (67,62 eiro), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas