Deklarētu kartona glāžu vietā Latvijā mēģina ievest kontrabandas cigaretes

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, šā gada 30.janvārī veicot no Singapūras ievesta kravas konteinera muitas kontroli, tajā atklāja 10,46 miljonus kontrabandas cigarešu Cesar, Lion, John Bull un MN bez akcīzes nodokļa markām.

Tādējādi valstij nenomaksātu nodokļu veidā novērsts kaitējums aptuveni 1,6 miljonu eiro apmērā, portālu BNN informē VID.

Muitas amatpersonas, pamatojoties uz riska informāciju, sadarbībā ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu tiesībaizsardzības iestādēm Rīgas Brīvostas muitas kontroles punktā veica no Singapūras ievesta jūras konteinera muitas kontroli. Rezultātā tika atklāts, ka tajā atrodas nevis deklarētās preces – kartona glāzes, bet gan 630 000 cigaretes Cesar, 5 980 000 cigaretes Lion, 1 870 000 cigaretes John Bull un 1 980 000 cigaretes MN bez akcīzes nodokļa markām. Kopumā atklāts 10 460 000 kontrabandas cigarešu.

Konteinera pavaddokumentos kā nosūtītājs bija norādīts uzņēmums Singapūrā, bet saņēmējs – kāds uzņēmums Krievijā. Cigaretes, visticamāk, bija plānots realizēt Eiropas Savienības tirgū, jo Eiropas Savienībā cigarešu cenas ir ievērojami augstākas nekā Krievijā.

VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 3.daļu par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā.

102.000.102.6522

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas