Delfi pārtraukuši sadarbību ar Jāni Domburu

Līdz ar jaunā gada sākumu interneta portāls Delfi pārtraucis sadarbību ar žurnālistu Jāni Domburu, apturot viņa veidotā raidījuma Delfi TV ar Jāni Domburu producēšanu, apstiprina Delfi galvenā redaktora pienākumu izpildītājs Filips Lastovskis.

Kā mikroblogošanas vietnē Twitter vēstīja Domburs, Delfi TV ar Jāni Domburu neesot devis pietiekami daudz jaunu Delfi plus abonentu piesaistei, tāpēc neesot starp prioritātēm. «Tāds mums Latvijā mediju tirgus. Paldies skatītājiem un lasītājiem par uzmanību!» piebilda Domburs.

Lastovskis skaidroja, ka sadarbība ar Domburu apturēta, jo augstākās raudzes žurnālistika prasa lielus ieguldījumus, taču Delfi, līdzīgi kā citi mediji, patlaban atrodas sarežģītā situācijā. Tādēļ pieņemts lēmums apturēt jaunu rakstu un video veidošanu portāla sadaļā Delfi TV ar Jāni Domburu.

Līdz šim veidotie raksti un video būs pieejami arī turpmāk.

Vienlaikus portāla pārstāvis uzsvēra, ka Delfi pretendēs uz valsts finansējumu mediju satura veidošanai, šādi cerot piesaistīt līdzekļus Delfi TV ar Jāni Domburu darbības atjaunošanai.

Lastovskis arī norādīja, ka lēmums par sadarbības pārtraukšanu uz laiku bijis smags, ņemot vērā Dombura ieguldījumu portāla attīstībā un reputācijas stiprināšanā. Tādēļ sadarbības atjaunošana būs viena no Delfi prioritātēm.

Arī turpmāk portāls Delfi piedāvās video saturu, apliecināja Lastovskis, plašākas detaļas gan neatklājot.

Kā skaidroja Domburs, sarunas ar viņu no Delfi redakcijas puses par līguma pagarināšanu notikušas vairāku mēnešu garumā, tomēr tas esot bijis «no sērijas «varbūt»».

Žurnālists norādīja, ka patlaban ir atvērts turpmākiem darba piedāvājumiem, neizslēdzot iespēju atgriezties arī Delfi. Viņš pauda, ka ar šo mediju darba attiecības pārtrauktas pēc vienpusējas vēlēšanās, tomēr neizpildītu solījumu vai atrunu, kas kavētu turpmāku sadarbību, nav. Dombura turpmāka darbība Delfi būšot atkarīga no tā, kāds būs piedāvājums.

Delfi TV ar Jāni Domburu tika sākts 2017.gada rudenī. Tajā bija skatāmas Dombura vadītās intervijas, diskusijas, dueļi. Tāpat šīs sadarbības laikā tika izveidots rakstu cikls Maisi vaļā, atspoguļojot tā dēvētajos čekas maisos jeb LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentos atrodamo informāciju.

Atbilstoši Firmas.lv datiem AS Delfi 2019.gadā strādāja ar 3,809 miljonu eiro apgrozījumu, kas bija par 4% lielāks nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma zaudējumi 2019.gadā bija 80 401 eiro, kas bija vairākas reizes mazāk salīdzinājumā ar 444 006 eiro zaudējumiem 2018.gadā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas