Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna (Delna), apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

Dati liecina, ka nepilna gada laikā 13.Saeimas deputāti balsojuši «atturos» 1 864 reizes, kas vienā plenārsēdē ir vidēji 47 reizes.

Katrs deputāts apskatītajā periodā kopumā visos balsojumos atturējies vidēji 19 reizes , tas ir aptuveni 2,5 reizes mazāk nekā iepriekšējās Saeimas deputāti, kas 2017.gadā atturējās katrs vidēji 47 reizes.

Ievērojami vairāk balsojumos atturas opozīcijas deputāti un deputāti, kas pieder pie partijām, kas bija pārstāvētas arī 12.Saeimā. Frakcijas Saskaņa deputāti atturējušies visvairāk un viņu balsojumi sastāda 60 % no «atturos» kopskaita. Vidēji viens frakcijas Saskaņa deputāts atturējies 51 reizi, bet viens Zaļo un zemnieku savienības deputāts atturējies vidēji 24 reizes, secina Delna.

Nevalstiskā organizācija norāda, ka koalīcijas deputāti atturējušies ievērojami mazāk. Jaunā Vienotība – vidēji 17 reizes, Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – vidēji 15 reizes, bet vismazāk atturējušies jaunievēlētie deputāti. Attīstībai/Par! atturējušies tikai vidēji trīs reizes katrs deputāts, KPV LV – divas reizes, bet no Jaunās konservatīvās partijas – 1,5 reizes. Pie frakcijām nepiederošie deputāti atturējušies vidēji deviņas reizes.

Septiņi 13.Saeimas deputāti nav atturējušies nevienā Saeimas balsojumā: Dace Bluķe (AP!), Jānis Cielēns (JKP), Aivars Geidāns (KPV LV), Aldis Gobzems, Artuss Kaimiņš (KPV LV), Linda Liepiņa, Mārtiņš Šteins (AP!).

Delna atgādina, ka balsojums «atturos» var nozīmēt viedokļa trūkumu vai slēptu «pret» balsojumu, jo Saeimas Kārtības rullis paredz, ka «atturos» pieskaita pie «pret».

Delna aicina 13.Saeimu atbalstīt grozījumus Kārtības rullī, kas paredz atcelt «atturos» balsojumu.

«Tādējādi vairosim gan deputātu atbildību un atklātību, gan sabiedrības uzticību Saeimai, gan stiprināsim politisko sistēmu un demokrātiju Latvijā. Vai atturoties balsojumos deputāts vairo sabiedrības uzticību Saeimai?» uzsver biedrībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas