Deltakrons? Kipra vēsta par kovida variantu maisījuma atklāšanu

Kipras Universitātes bioloģijas profesors paziņojis, ka atklājis koronavīrusa SARS-CoV-2 celmu, kur vīrusa delta varianta genomā konstatēts ģenētiskais raksts, kas raksturīgs omikrona variantam, vēsta ASV mediji.

Kā ziņo amerikāņu mediji CNBC un Bloomberg, Kipras Universitātes bioloģijas profesors Leonids Kostriks (Leondios Kostrikis) nodēvējis viņa pētīto vīrusa celmu par «deltakronu».

Lasiet arī: Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli miris 65 gadu vecumā

Profesors ar kolēģiem līdz šim konstatējis 25 deltakrona inficēšanās gadījumus, un intervijā telekanālam Sigma TV vērtējis, ka pagaidām ir pāragri spriest, vai Kiprā varētu būt vēl citi šādi inficēšanās gadījumi un kāda varētu būt potenciālā jaunā varianta ietekme uz cilvēku veselību un veselības aprūpes sistēmu.

«Nākotnē redzēsim, vai šis celms būs vairāk patoloģisks vai lipīgāks, vai tas pārspēs» divus šobrīd dominējošos koronavīrusa celmus – deltu un omikronu, sacījis Kostriks. Šonedēļ kipriešu pētnieki nosūtījuši 25 sekvencēto deltakrona inficēšanās gadījumu paraugus uz starptautisko vīrusa datu centru GISAID Vācijā, vēsta CNBC un Bloomberg.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas