Demisionējušais Igaunijas premjers strādās parlamentā

Igaunijā Jiri Ratass (Jüri Ratas), kurš šonedēļ negaidīti paziņoja par atkāpšanos no valdības vadītāja amata, sacījis, ka turpmāk strādās parlamentā kā deputāts, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Trešdienas, 13.janvāra, vakarā Ratass (Centra partija) iztaujāts ETV raidījumā Esimene stuudio, kur viņš atkārtojis, ka atkāpies, uzņemoties politisko atbildību par aizdomām, kas krīt pār lielu valsts aizdevumu kādam nekustamo īpašumu attīstītāju uzņēmumam. Notikušais tiek izmeklēts, un tiesībsargājošās iestādes ir paudušas aizdomas, ka Ratasa partijas ģenerālsekretārs šai saistībā varētu būt tirgojies ar ietekmi un ka labuma guvējs bijis liela partijas ziedotāja dēls.

«Man ir ļoti svarīgi, lai Centra partija sakārto savas finanses, un es joprojām domāju, ka mēs nokļūsim atpakaļ uz pareizā ceļa,»

skaidrojis politiķis. Viņās arī paudis savu uzticēšanos Igaunijas Iekšējās drošības dienestam un Ģenerālprokuratūrai, kuras veic izmeklēšanas darbības.

Skandāls izsauc demisiju

Igaunijas Konstitūcija paredz, ka premjerministra atkāpšanās nozīmē visas valdības atkāpšanos. Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) aicinājusi nākamo valdību veidot parlamenta lielākās Reformu partijas līderei Kajai Kallasai. Liberālā spārna Reformu partijai ir 34 deputātu vietas no 101, taču partija jau otro Rīgikogu sasaukumu strādā opozīcijā.

Ratass bijis divu Igaunijas valdību vadītājs pēc kārtas un permjerministra amatā strādājis kopš 2016.gada.

Naktī uz trešdienu viņš paziņoja par demisiju saistībā ar tiesībsargājošo iestāžu uzsāktu izmeklēšanu par lēmumiem, kas saistīti ar 39 miljonu eiro liela valsts aizdevuma piešķiršanu no valsts kredītgarantiju iestādes KredEx puses.

Lasiet arī: Igaunijā par atkāpšanos paziņo premjerministrs Ratass

Aizdevums izsniegts vērienīgam Tallinas būvprojektam Porto Franco un izmeklētāju aizdomas krīt uz piecām personām, tostarp uz nu jau bijušo Centra Partijas ģenerālsekretāru Mihailu Korbu (Mihhail Korb), vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!