Demokrāti oficiāli apstiprina Baidena kandidatūru uz ASV prezidenta amatu

Džo Baidens ar sievu Džilu Baidenu

ASV demokrāti otrdienas, 18.augusta, vakarā oficiāli izvirzījuši Džo Baidena (Joe Biden) kandidatūru startam novembrī gaidāmajām Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanās, kurās viņam būs jāstājas pretī pašreizējam Baltā nama saimniekam Donaldam Trampam (Donald Trump).

«No visa sirds jums ļoti pateicos. Paldies visiem! Tas nozīmē ļoti daudz man un manai ģimenei. Tiksimies ceturtdien,» videouzrunā pēc Demokrātiskās partijas Nacionālā konventa delegātu formālā balsojuma paziņoja manāmi aizkustinātais bijušais viceprezidents Baidens.

Paredzēts, ka ceturtdien, 20.augustā, konventā, kas COVID-19 pandēmijas dēļ pamatā notiek attālināti ar videosakaru starpniecību, viņš uzstāsies ar oficiālo runu, kurā uzņemsies partijas nomināciju startam vēlēšanās.

Delegāti, kas pārstāv visas ASV 50 pavalstis un septiņas teritorijas, formāli balsojot, apliecinājuši, ka «partija ir vienota savā vēlmē novembrī sakaut Trampu un atkarot Balto namu».

Arī balsojums notika attālināti, un katras pavalsts vai teritorijas delegācijas paziņojums par balsu skaitu, kas pienākas katram no iespējamajiem kandidātiem, šoreiz tika ierakstīts jau iepriekš.

Tomēr šis balsojums lielā mērā bija tikai formalitāte, jo jau priekšvēlēšanās, kas noslēdzās jūnijā, Baidens bija izcīnījis vairākumu no 3 900 delegātu balsīm.

Dienu iepriekš ar garu runu konventā uzstājās galēji kreisais senators Bērnijs Sanderss, kurš arī izteica atbalstu savam bijušajam priekšvēlēšanu sāncensim Baidenam, kas tiek uzskatīts par partijas mērenā spārna pārstāvi.

Savukārt konventa otrajā dienā tika uzklausīti arī atsevišķi republikāņi, kas neapmierinātībā ar Trampu izšķīrušies pāriet pretinieku nometnē.

Savu atbalstu Baidenam, piemēram, izteica bijušais valsts sekretārs Džordža Buša (George Bush) administrācijā Kolinss Pauels (Colin Powell), kā arī nelaiķa senatora Džona Makeina (John McCain) dzīvesbiedre Sindija Makeina (Cindy McCain).

Tikmēr Tramps pirms republikāņu Nacionālā konventa, kas sāksies 24.augustā, otrdien apmeklēja vairākus tā dēvētos svārstīgos štatus, kuros vēlēšanu rezultāti var būt izšķiroši, nosakot galīgo uzvarētāju cīņā par Balto namu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas