Demonstrāciju Berlīnē izsauc īres cenu ierobežojuma atcelšana

Vācijas galvaspilsētā plašu demonstrāciju izsaucis tiesas spriedums, ar ko par nelikumīgu atzīts Berlīnes federālās zemes lēmums par īres cenu augstākās robežas noteikšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 15.aprīlī, Vācijas Federālā konstitucionālā tiesa atcēlusi Berlīnes federālās zemes likumdevēju lēmumu, kas izsaucis plašas diskusijas galvaspilsētā un plašāk –Vācijas sabiedrībā.

Īres cenas griestu ierobežojums Vācijas galvaspilsētā stājās spēkā 2020.gada februārī. 1,5 miljoniem jeb 90% no Berlīnē esošiem dzīvokļiem īres cena tika uz pieciem gadiem iesaldēta to 2019.gada jūnija līmenī. Jaunos īres līgumos tika aizliegts pārkāpt šo līmeni un no 2020.gada novembra bija jāsamazina arī tie īres maksājumi, kas vēl pārsniedza nosprausto maksimālo robežu.

Lasiet arī: Vācija pārdomā par Lieldienu karantīnu, Merkele uzņemas atbildību

Ceturtdienas vakarā Berlīnes ielās izgājuši liels skaits iedzīvotāju, lai paustu savu neapmierinātību ar tiesas lēmumu, kas pēc būtības nozīmē turpmāku īres cenu sadārdzinājumu daudzu iekārotajā metropolē, kur jau pašlaik dzīvo 3,79 miljoni cilvēku, vēsta The Guardian.

Kā vēsta Latvijas Radio 1, protesta akcija pēcāk pāraugusi sadursmēs ar policiju. 2019.gadā Berlīne bija vislielākā pilsēta ES pēc iedzīvotāju skaita pilsētas robežās.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Berlīnē komunisms! Īrres cenu regulē konkurence, pieprasījums, piedāvājums-tirgus ekanomika, privātīpašums. Eiropas savienībā vienotu tirgus ekanomiku.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas