Deputāta mandāta nolikšanu uz laiku pašlaik pieteikuši astoņi ministri

Deputāta mandāta nolikšanu uz laiku pagaidām pieteikuši astoņi no kopumā deviņiem ministriem, kas iepriekš pauda gatavību to darīt, liecina Saeimas Prezidija darba kārtība.

Ar attiecīgu pieteikumu Saeimas Prezidijā vērsies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) un satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Iesniegums saņemts arī no tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP).

Saeimas Prezidijs lems par šo iesniegumu nodošanu tālākai skatīšanai.

Vēl nav saņemts vienīgi ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) iesniegums par deputāta mandāta nolikšanu. Viņš iepriekš apliecināja, ka noliks mandātu uz ministra posteņa ieņemšanas laiku. Viņu gatavs aizstāt Jelgavas novada domes opozīcijas deputāts Aivars Geidāns.

Vairāki politiķi Saeimas Prezidijā arī iesnieguši dokumentus par piekrišanu ieņemt deputāta mandātu uz laiku, kamēr attiecīgais politiķis pilda ministra pienākumus. Iepriekšējā parlamenta sasaukuma deputāts Atis Lejiņš (JV) piekritis kļūt par deputātu Reira vietā, Melbārdes vietā Saeimā piekritis strādāt bijušais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks (VL-TB/LNNK), bet Linkaita vietā deputāta amatu gatavs ieņemt Centrālās finanšu un līgumu aģentūra Satiksmes infrastruktūras projektu nodaļas projekta vadītājs Jānis Butāns (JKP).

Kamēr Bordāns ieņems tieslietu ministra amatu, viņa pienākumus Saeimā gatavs pildīt Beverīnas novada domes deputāts Jānis Cielēns (JKP). Pūces vietā ieņemt deputātu posteni piekritusi Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe (AP), Pabrika vietā – Latvijas Jaunatnes padomes valdes loceklis Mārtiņš Šteins (AP) un Šuplinskas mandātu gatavs ieņemt Balvu novada domē no Latvijas Zemnieku savienības ievēlētais Andris Kazinovskis (JKP).

Savukārt Rinkēviča deputāta amatu gatavs ieņemt iepriekšējās valdības iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Par deputāta mandāta apstiprināšanu uz attiecīgā ministra pienākumu pildīšanas laiku vēl būs jālemj Saeimai.

Kā ziņots, deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu. To izdarot, viņa vietā iespēja strādāt Saeimā tiek dota pirmajam konkrētajā vēlēšanu apgabalā «aiz svītras» palikušajam. Šim cilvēkam atsakoties, iespēja tiek dota nākamajam, un tā šis process turpinās, kamēr kāds piekrīt ieņemt deputāta amatu.

No 13 jaunās valdības ministriem desmit ir ievēlēti Saeimā. Deviņi no viņiem apliecināja, ka neplāno savienot abus amatus, attiecīgi noliks deputāta mandātu. Vienīgi labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pagaidām ministres un Saeimas deputātes amatus apvienos, atzina politiķe

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas