Deputāti: Rīgas satiksmes audita rezultātiem nevajadzētu būt slepeniem

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme veiktā audita rezultātiem nevajadzētu būt slepeniem, jo tie skar publisko līdzekļu izlietojumu, uzskata Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens norāda, ka komisijas deputāti vērsušies pie uzņēmuma Rīgas satiksme ar lūgumu saņemt auditorkompānijas Ernest&Young ziņojumu par tās darbību, tomēr saņēmuši atteikumu ar pamatojumu, ka ziņojums pēc sava satura un būtības paredzēts kapitālsabiedrībai un tās īpašniekiem operatīvo lēmumu pieņemšanai.

Arī sēdē klātesošie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji deputātus informē, ka ministrijas darbiniekiem ar ziņojumu bijusi iespēja iepazīties, tikai parakstot dokumentus par datu neizpaušanu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Tāpat parlamentā norāda, ka komisijas sēdē deputāti tika informēti par VARAM veiktās Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme audita analīzes rezultātiem. Pārbaudē ministrija konstatējusi iespējamus pārkāpumus, par kuriem lūgti paskaidrojumi Rīgas domes priekšsēdētājam. Pēc to saņemšanas tiks lemts par turpmāko ministrijas rīcību, deputātus informē VARAM pārstāvis, norādot, ka pēc priekšsēdētāja paskaidrojumu izvērtējuma ar motivētu rīkojumu iespējams viņu atstādināt no amata pienākumu pildīšanas.

Savukārt Publisko izdevumu un revīzijas komisijas iepriekš sagatavotais iesniegums par Valsts kontroles revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem uzņēmumā Rīgas satiksme izvērtēts, situācijā saskatītas iespējamas noziedzīga nodarījuma pazīmes, un iesniegums nodots tālāk Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, informēja Valsts policijas pārstāvis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas