Deputāti iztaujās Čakšu par nozares finansējumu un plānotajām reformām

Veselības ministre Anda Čakša

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 10.maijā, uz komisijas sēdi aicinājuši veselības ministri Andu Čakšu, lai iepazītos ar ministres redzējumu par nozares turpmāko attīstību, BNN informē Saeimas Preses dienests. 

«Veselības aprūpes jomā ministrija ir pieteikusi nopietnas reformu ieceres, kuru īstenošanai nepieciešama gan nelokāma griba, gan ievērojami resursi. Deputāti vēlas redzēt skaidru vīziju par to, kā šīs reformas tiks finansētas. Tostarp sagaidām no veselības ministres skaidrojumu par to, kā izmaiņas veselības aprūpē sasaucas ar plānoto vispārējo nodokļu reformu,» pauž Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Viņa uzsver, ka patlaban radies iespaids, ka pieteikto vajadzību apjoms ir krietni mazāks par valsts finansiālajām iespējām, pat gadījumā, ja veselības reformas tiks īstenotas uz budžeta deficīta rēķina.

Tāpat Barča norāda, ka Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem ir radusies virkne jautājumu, uz kuriem būtu nepieciešama ne ministrijas ierēdņu, bet gan nozares politiskās vadības atbilde. Aktualitāšu sarakstā ir virsstundu apmaksa medicīnas darbiniekiem, pediatrijas nozares nākotne, situācija farmācijas nozarē, onkoloģisko pacientu aprūpes kvalitāte, kā arī virkne citu jautājumu.

Deputāti vēlas arī zināt, vai plānots pārskatīt veselības aprūpes iestāžu pašreizējo saimniekošanas veidu un tēriņus, lai pārstrukturētu to darbību un rastu papildu līdzekļus sistēmas iekšienē.

Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks trešdien, 10.maijā, plkst.10.00 Jēkaba ielā 10/12, 210.telpā.

Ref:224.000.103.1106

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas