Deputāti: Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome piedzīvo reputācijas krīzi

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Reputācijas jautājums vienmēr ir svarīgs, bet, ņemot vērā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību pēdējā laikā, jāsecina, ka padome piedzīvo reputācijas krīzi, otrdien, 23.aprīlī, kopsēdē sprieda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas deputāti.

Saeimas Preses dienests informē, ka deputāti sēdē lūdza NEPLP loceklei Guntai Līdakai skaidrot savas atkāpšanās iemeslus. Savukārt NEPLP locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš tika aicināti komentēt savu darbību biedrībā Latvijas nacionālo vērtību fonds. Tāpat aktualizēts jautājums par tālāko rīcību, kas saistīta ar Latvijas Televīzijas (LTV) valdi.

«Manuprāt, padome ir rīcībnespējīga un ir jāatlaiž, vismaz pāris locekļi noteikti, jo nav pierādījies, ka tās locekļi būtu gatavi uzņemties atbildību un risināt radušos situāciju,» pauda Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, atzīmējot, ka esošajā sastāvā NEPLP turpinās darbu līdz Saeimas balsojumam par Līdakas atbrīvošanu no amata, kas varētu notikt pēc trīs nedēļām.

«Uzticības krīze, ko šodien redzam, ir rezultāts tam, ka padome savā darbībā vairākos punktos ir būtiski atkāpusies no tā, ko uzskatām par labas pārvaldības praksi kapitālsabiedrībās. Rīkojot jaunu konkursu uz Latvijas Televīzijas valdes locekļu amatiem, mums jānodrošina, ka konkursa kārtībā ievērota labas pārvaldības prakse,» atzīmēja Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda.

Tāpat Saeimas Preses dienests norāda, ka komisijas un apakškomisijas deputāti bija vienisprātis, ka līdz jaunam LTV valdes locekļu konkursam jānogaida, bet jau esošajā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā nepieciešams precizēt normas, kas attiecas uz sabiedrisko mediju valdes locekļu apstiprināšanu amatā.

BNN jau ziņoja, ka konkursa rezultātā NEPLP nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos – XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos.

Paužot uzskatu, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst amatu konkursa nosacījumiem un augstajām prasībām, gan vairākas politiskās partijas, gan žurnālisti un Latvijas Žurnālistu asociācija aicināja NEPLP atcelt šī konkursa rezultātus un rīkot jaunu konkursu. NEPLP to nedarīja un pārmetumus noraidīja. Vēlāk paši Giels un Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas