Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Saeimas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisija pirmdien, 17.februārī, vēl nebalsoja par galaziņojuma projektu, apmēram pusstundu diskutējot par to, ka ne visiem deputātiem ir bijusi iespēja iepazīties ar dokumenta jaunāko variantu.

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus. OIK komisijas tehniskās sēdes parasti nav publiskas.

Jau vēstīts, ka OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais izveidotās sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt atbildīgos šādas sistēmas izveidē, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

Tikmēr Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS) sagatavojis atsevišķās domas saistībā ar OIK parlamentāro izmeklēšanu, kas ir sagatavotas uz apmēram 80 lappusēm. Viņš norādīja, ka šajās alternatīvajās domās netika meklēti vainīgie, reizē vēršot uzmanību uz vairākām konstatētajām problēmām.

Valainis teica, ka, redzot kā OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija sāka strādāt, politiķis jau no pirmajām nedēļām strādājis pie alternatīvajām domām par OIK sistēmu. Secināts, ka sistēmas aizsākumi meklējami 1995.gadā – tā laika Ministru prezidenta Māra Gaiļa valdības lēmumos par atbalstu mazajām HES.

Otrais posms, viņaprāt, ir saistāms ar laiku, kad ekonomikas ministrs bija Krišjānis Kariņš (JV). Pēc viņa teiktā, tad likumā esot noteikts, ka turpmāk par OIK sniegto atbalstu maksās visas mājsaimniecības. Savukārt no izvirzītajiem mērķiem uz 2010.gadu bija skaidrs, ka būs vēl papildu jāsubsidē ļoti daudz jaunu staciju, sacīja Valainis. «Līdz ar šiem soļiem «džins bija ticis ārā» no pudeles, kas saistāms ar lielo maksājumu uzlikšanu uz iedzīvotājiem, un negodprātīgo rīcību no atsevišķiem uzņēmējiem,» pārliecināts politiķis.

BNN jau ziņoja, ka Ministru prezidents ir izdevis rezolūciju ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) nekavējoties sākt darbu un pēc iespējas ātrāk izskatīšanai valdībā iesniegt noteikumu projektu OIK efektīvākas pārraudzības nodrošināšanai.

Vēl par šo tematu: Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valsts prezidents, izsludinot Saeimā pieņemtos grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, aicināja valdību pēc iespējas ātrāk pieņemt likumā minētos noteikumus elektroenerģijas ražotāju komercdarbības atbalsta efektīvākai uzraudzībai un kontrolei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas