Deputāts: Bērnu hokeja sakārtošanas vietā «reiderisms» Ventspils pilsētas domes izpildījumā

Ventspilī vēl joprojām nacionālās būves statusu ieguvušajā ledus hallē, bērniem un jauniešiem tiek liegta iespēja iegūt hokeja apmācības izglītību pašvaldībai piederošas sporta skolas un tās akreditētas sporta veida attīstības programmas ietvaros, par hokeja dzīvi Ventspilī atklātā vēstulē pauž Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Viņš stāsta, ka kopš ledus halles nodošanas ekslpuatācijā Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīvi ir spiesta organizēt vecākiem piederoša biedrība pašvaldības izdotas slidošanas un hokeja iemaņu apmācības licences ietvaros, kas Ventspils pašvaldībai un Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) noteikti godu nedara.

«Radušos situāciju vēl smagāku padara fakts, ka desmitgadēm Ventspils pašvaldības amatpersonas ir iesaistījušās profesionālo sporta spēļu klubu vadīšanā un to finansiālajā nodrošināšanā, dāsni šiem mērķiem piesaistot valsts, pašvaldības, to kapitālsabiedrību un Ventspils brīvostas miljonus, vienlaicīgi atsakoties uzņemties pilnu atbildību par ziemas sporta veidu flagmani (hokeju) pat bērnu un jauniešu līmenī,» vēstulē norāda A.Landmanis.

«Kāpēc  tērējam ievērojamus sabiedriskos līdzekļus nopietnu sporta infrastruktūras objektu izveidei, ja tai pat laikā atsakāmies uzņemties pilnu atbildību, ēkas piepildot ar atbilstošu bērnu sportu?»

Kā norāda A.Landmanis, Ventspils pašvaldība neesot gatava pārņemt līdzšinējā kluba Venta 2002 piedāvājumu iekļaut bērnu un jauniešu hokeju pašvaldības sporta skolas struktūrā, jo tas visu vēl sadārdzināšot. Ventspils bērnu un jauniešu hokejā esot strupceļš, jo pēc ārkārtas situācijas atcelšanas Ventspils pašvaldībai nākoties sastapties ar netipisku situāciju, proti, ilgadīgajam hokeja klubam Venta 2002 esot uzradies konkurents un nu bērni tiekot dalīti starp diviem klubiem.

Deputāts arī stāsta, ka pašvaldība lēmumu pamato ar to, ka, neskatoties uz to, ka līdzšinējais klubs ir vairākkārtējs Latvijas čempions, pēdējā laikā it kā tas vairs neesot ticis galā ar organizatoriskajiem, vecāku sadarbības un treneru apmaksas jautājumiem. Jaunizveidotais klubs sola atrisināt problēmas. Savukārt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs min: «Mums ir ļoti svarīgi, lai bērni spēlētu Latvijas attiecīgajos čempionātos. Es ceru, ka uzvarēs saprāts.» Tā 16.jūnijā ziņoja Latvijas Televīzija.

Kā pauž A.Landmanis, radušās situācijas cēloņi meklējami Ventspils pilsētas domes un LOK kabinetos, kur arī meklējamas atbildes uz jautājumiem:

– Kāpēc LOK un Ventspils pilsētas dome jau turpat 20 gadus atsakās pildīt vienu no LOK mērķiem – Ventspils bērnu un jauniešu hokeju uzskatīt par sporta veidu un tā attīstību nodrošināt valsts un/vai pašvaldības sporta izglītības iestādes ietvaros?

– Kas deva tiesības Ventspils pašvaldībai un LOK ignorēt Sporta likuma normas – atsakoties primāri valsts finansējumu novirzīt bērnu un jauniešu sportam pašu uzceltajā infrastruktūrā, vienlaikus valsts finansējuma miljonus investējot Ventspils profesionālo sporta spēļu komandu attīstībā?

– Kā Ventspilī ir veicies ar LOK mērķu un Sporta likuma realizāciju?

LOK kā Olimpiskajai kustībai piederīgas organizācijas viens no mērķiem ir, ievērojot Olimpiskās kustības principus, attīstīt sportu, sporta izglītību un sporta nozari Latvijā kopumā, uzsver A.Landmanis. «LOK īsteno Sporta likumā noteikto, izmantojot valsts, pašvaldības un savus finanšu līdzekļus, īstenojot Olimpiskās kustības jaunatnes, reģionālās attīstības un sporta veida attīstības programmas, kā arī nodrošinot likumā minēto, ka no valsts budžeta pirmām kārtām finansējams bērnu un jauniešu sports.»

Viņš atgādina, ka mērķa sasniegšanai Ventspilī LOK kopā ar pašvaldību izveidoja SIA Olimpiskais centrs «Ventspils» (OC Ventspils) un 2000.gadā nodeva ekspluatācijā ledus halli, kurai saskaņā ar Sporta likuma normām bija jākļūst par vietu, kurā tiek nodrošināta Ventspils bērnu un jauniešu ledus sporta veidu attīstība, valsts un/vai pašvaldības sporta izglītības iestādes ietvaros.

Reiderisms Ventspils pašvaldības izpildījumā?

Laikā, kad Ventspils pašvaldības amatpersonas ilglaicīgi nodarbojas ar sporta spēļu komandu spēlētāju pirkšanu par valsts līdzekļiem, HK Venta 2002, piesaistot ievērojamu privāto finansējumu, izdevās izveidot turpat pilnu Ventspils bērnu un jauniešu hokeja sistēmu ar aptuveni 150 audzēkņiem, stāsta Ventspils pilsētas domes deputāts. Viņš norāda, ka šīs sistēmas radīšanai HK Venta 2002 ir veltījusi trīspadsmit gadus, kuru laikā ir nonākusi pie pamatota uzskata, ka ar bērnu un jauniešu sporta dzīves organizēšanu LOK un pašvaldību izveidotajos Olimpiskajos centros ir jānodarbojas valsts un/vai pašvaldības sporta skolām.

«Ar nožēlu nākas secināt, ka OC Ventspils ir vienīgā LOK Olimpisko centru ledus halle, kurā bērnu un jauniešu hokejs vēl joprojām nav iekļauts valsts un/vai pašvaldības sporta izglītības iestādes sastāvā.»

HK Venta 2002 pamatotā un uzstājīgā prasība pēc stabilitātes bērniem, vecākiem un sporta veidam ir sadusmojusi Ventspils pilsētas sporta pārvaldniekus, kuri savu tiešo pienākumu vietā jau ilgstoši realizē HK Venta 2002 un tās vadītāju apkarošanas akciju, vēstulē stāsta opozicionārs. «Tā vietā, lai pēc būtības atrisinātu problēmu – iekļautu sporta veidu pašvaldības sporta skolas sastāvā –, tiek muļķoti vecāki, izspēlēts jauns privāta kluba piedāvājums bez pieredzes un finansiālā seguma, kas situāciju tikai pasliktina.»

Tāpat deputāts vēstulē uzsver: «Faktiski notiek, iespējams, reiderisma mēģinājums ar Ventspils pašvaldības aktīvu līdzdalību, šajā procesā iesaistot bērnus un viņu vecākus ar vienu mērķi, lai arī turpmāk pašvaldība varētu neuzņemties pilnu atbildību, kaut gan pati kopā ar LOK ir ieguldījusi ledus halles izveidē un uzturēšanā miljoniem vērtus sabiedriskos līdzekļus.»

Blumbergs piesauca saprātu

«Šajā jautājumā varētu piekrist. Saprāts no Ventspils pilsētas domes un LOK amatpersonu puses Ventspils bērnu un jauniešu hokeja jautājumā tiek gaidīts jau turpat divdesmit gadus. Ir izaugušas vairākas Ventspils bērnu un jauniešu hokeja paaudzes, bet pašvaldības un LOK lietu izpratne Ventspilī ir iestrēgusi sporta objektu būvniecības līmenī, atsakoties rūpēties par pašu izveidoto sporta objektu pilnvērtīgu saturisko nodrošinājumu bērnu un jauniešu līmenī. Vai tā ir saprātīga un valstiska pieeja?» raksta A.Landmanis.

Risinājums

«Ventspils pašvaldībai beidzot ir jāsāk īstenot dzīvē Sporta likumā noteiktās prioritātes un nekavējoties jāiekļauj Ventspils bērnu un jauniešu hokejs pašvaldības sporta skolas struktūrā. Turpmāka sabiedrības maldināšana un manipulēšana ar bērniem, lai it kā ietaupītu līdzekļus, kuri vēlāk tiek novirzīti leģionāru finansēšanai, nav pieļaujama,» uzver deputāts.

Viņš vēstulē arī norāda: «Cik zināms, tad HK Venta 2002 Ventspils pašvaldības un LOK vietā ir radījusi veselu hokeja sistēmu, kuru Ventspils bērnu un jauniešu hokeja attīstības un stabilitātes vārdā ir gatava nodot tikai pašvaldības sporta skolas rīcībā.»

A.Landmanis vēstuli noslēdz, rakstot: «Ar šo aicinu Valsts atbildīgās amatpersonas iesaistīties konkrētā jautājuma atrisināšanā un pievērst uzmanību, cik likumiem atbilstoši un racionāli tiek tērēti sportam atvēlētie līdzekļi.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas