Deputāts Feldmans prasa izvērtēt Saskaņas parlamentāriešu rīcību, Saeimas sēdē balsojot kolēģu vietā

Parlamenta deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) prasa Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju izvērtēt gadījumu parlamenta sēdē, kad parlamentārietis Artūrs Rubiks (S) esot nobalsojis Valērija Agešina (S) vietā.

Šo iesniegumu komisija skatīs ceturtdien, 3.janvārī, plkst.13. Ētikas komisija pēc deputātu iesniegumiem parasti vispirms ierosina iespējama pārkāpuma lietu, bet kādā no nākamajām sēdēm uzklausa abas puses un lemj, vai noticis ētikas pārkāpums.

Feldmans pauda, ka viņa iesniegums ir saistīts ar to, ka «vismaz viens» Saskaņas deputāts Saeimas sēdē ir balsojis kolēģa vietā. Proti, 20.decembra sēdē parlamentārietis Rubiks esot vairākkārt balsojis blakussēdētāja Agešina vietā, apgalvoja Feldmans. Viņš sacīja, ka tas arī ticis nofilmēts, un video pievienots iesniegumam.

Savukārt Agešins sacīja, ka 20.decembra sēde bija diezgan ilga un viņš uz «trīs vai četrām minūtēm» biju prom – nonācis lejā pēc papīra dokumentiem, kas saistīti ar Saeimas sēdi un ko ieliek deputāta kastītē. Agešins norādīja, ka gadījumā, ja darba kārtība tiek papildināta, viņam ir jānonāk un jāpaņem jauniesniegtie likumprojekti papīra formātā. Politiķis arī piebilda, ka neuzskata par briesmīgu noziegumu, ja šajos gadījumos deleģē «vienu vai divas reizes» nospiest pogu viņa vietā.

Vienlaikus viņš piebilda – lai šo situāciju vērtē Ētikas komisija. Viņš arī piebilda, ka Feldmans «tā vietā, lai pildītu savus deputāta pienākumus, sēdes laikā nemitīgi izklaidējās ar savu mobilo telefonu un filmēja Saskaņas frakciju».

Toreiz 20.decembra sēdē Feldmans rosināja veikt deputātu klātbūtnes reģistrāciju, jo viņam bija aizdomas, ka Saskaņas deputāts balso kolēģa vietā. Savukārt Saeimas sēdes vadītāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) mudināja šos jautājumus skaidrot Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas