Desmit interesanti fakti par šokolādi

Šokolāde ir viena no biežāk dāvinātajām Valentīndienas dāvanām – kā zināms, visu mīlētāju dienu Latvijā un citviet pasaulē atzīmēs piektdien, 14.februārī.

Lūk, interesantākie fakti par šo dabisko afrodiziaku:

Šokolādes pirmsākumus saista ar seno acteku civilizāciju, kuri to uzskatīja par dievu dzērienu. Pastāvēja uzskats, ka šokolāde ir dievu dāvana un tai par godu ticis celts templis ar pieciem stāviem.

Šokolādi uz Eiropu pārveda ceļotājs Kristofers Kolumbs, atgriežoties no Amerikas. Līdz ar šokolādi tika pārvesta arī leģenda par afrodiziaku, un šokolāde iemantoja lielu popularitāti aristokrātu vidū – to dāvināja pretējā dzimuma pārstāvjiem, pret kuriem juta simpātijas.

Viduslaikos vakarā pirms Valentīndienas sievietes mēdza ēst šokolādi, lai sapnī redzētu savu nākamo vīru.

17.gadsimtā ārsti saviem pacientiem, kas cieta salauztas sirds dēļ, mēdza izrakstīt šokolādi.

2011.gada 14.februārī Šveicē tika uzstādīts Ginesa rekords par lielāko šokolādes konstrukciju – 1 500 baltās šokolādes un sarkanas krāsas šokolādes (baltā šokolāde ar zemeņu garšu) tāfelīšu, kur baltās ir fons, bet sarkanās veido uzrakstu „I Love You” (angļu valodā – es tevi mīlu). Konstrukcija bija 18,35 m2 liela.

Valentīndienā visā pasaulē ik gadu tiek pārdoti aptuveni 27 miljardi kilogramu šokolādes un uzdāvināti 50 miljoni rožu.

Ik gadu Valentīndienā Džuljetas mājā, Veronā, Itālijā, tiek saņemtas aptuveni 1 000 mīlestības vēstuļu.

Šokolāde palīdz atbrīvot smadzenēs esošos endorfīnus, mazinot stresu un radot prieka un laimes sajūtu. Šokolādes ēšana pat par aptuveni trešo daļu var samazināt asinsrites slimību risku, bet tiem, kas ikdienā lieto šokolādi, āda nav tik jutīga pret saules iedarbību.

Kvalitatīvāka ir šokolāde, kurā ir augstāks kakao saturs un mazāks cukura saturs.

Tumšā šokolāde satur daudz ogļhidrātus, tādēļ tā ir lielisks enerģijas avots pirms fiziskām aktivitātēm, portālam BNN norāda uzņēmumā Lido.

102.000.102.6605

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas