bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna

Desmit pārsteidzošas prognozes, kas nākamgad var šokēt finanšu vidi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU Tiešsaistes tirdzniecības un investīciju uzņēmums Saxo Bank paziņojis savas pārsteidzošās prognozes 2017.gadam. Tās aptver desmit neordinārus iespējamos notikumus un izmaiņas tirgū, kas nākamajā gadā varētu pārsteigt vai šokēt finanšu vidi.

«Pēc aizvadītā gada, kurā realitātei atkārtoti ir izdevies pārspēt pat šķietami nereālus scenārijus – ar Brexit iznākumu un ASV vēlēšanu rezultātiem priekšgalā – vienotā tēma mūsu pārsteidzošajām prognozēm 2017.gadam ir tāda, ka neprātīgos laikos ir nepieciešama neprātīga rīcība,» atzīmē  Saxo Bank galvenais ekonomists Stīns Jākobsens.

«Tā kā pārmaiņas vienmēr notiek krīzes laikos, 2017.gads var būt tas modinātāja zvans, kas iezīmē atteikšanos no «ierastās lietu kārtības» gan centrālo banku ekspansijā, gan valdību taupības pasākumu politikās. Ņemot vērā, ka dažas no mūsu iepriekšējo gadu prognozēm beigās ir izrādījušās krietni mazāk pārsteidzošas, nekā sākumā šķitis, ir svarīgi, lai investori apzinātos plašo iespēju loku ārpus vispārpieņemtajiem uzskatiem par tirgus virzību. Tas var palīdzēt pieņem adekvātus lēmumus pat šķietami neiespējamu tirgus attīstības scenāriju gadījumā,» piebilst Jākobsens.

Lūk, desmit pārsteidzošas prognozes 2017. gadam:

Ķīnas IKP pieaug līdz 8% un Shanghai Composite sasniedz 5 000

Ķīna saprot, ka tā nonākusi ražošanas un infrastruktūras izaugsmes fāzes galapunktā un, izmantojot masīvus fiskālās un monetārās politikas stimulus, atver kapitāla tirgus, lai sekmīgi pārietu uz patēriņa veicinātu izaugsmi. Tā rezultātā 2017.gadā tiek panākta 8% izaugsme, pateicoties pieaugumam pakalpojumu sektorā. Eiforija par patēriņa veicināto izaugsmi veicina Ķīnas vadošā biržas indeksa Shanghai Composite divkāršošanos salīdzinājumā ar 2016.gada līmeni, pārsniedzot 5 000 atzīmi.

Izmisusī Federālo rezervju sistēma nosaka 10-gadu parādzīmju procentu likmi 1,5% apmērā

ASV dolārs un ASV procentu likmes 2017.gadā turpina augt arvien nepatīkamāk, jaunā ASV prezidenta testosterona vadītā fiskālā politika noved pie ASV desmit gadu ienesīguma rādītāju pieauguma līdz 3%, izraisot paniku tirgū. Uz katastrofas sliekšņa Federālās rezerves kopē Japānas Bankas ienesīguma izaugsmes kontroles pasākumus no savas perspektīvas, nosakot desmit gadu valdības parādzīmju ienesīgumu 1,5% līmenī. Šāds solis nekavējoties aptur izpārdošanu globālajos kapitāla un obligāciju tirgos, radot lielāko ieguvumu obligāciju tirgiem septiņu gadu laikā.

Augstās peļņas noklusējuma likme pārsniedz 25%

Tā kā ilgtermiņa vidējā noklusējuma likme augsta ienesīguma obligācijām ir 3,77%, palielinoties ASV 1990., 2000. un 2009.gada recesijas laikā līdz attiecīgi 16%, 10% un 12%, 2017.gadā tiek pieredzēta pat 25% augsta noklusējuma likme. Sasniedzot centrālās bankas intervences robežas, valdības visā pasaulē pāriet pie fiskālās veicināšanas mehānismiem, kas izraisa procentu likmju paaugstināšanos un liek būtiski kāpt ienesīguma līknei. Noklusējuma likmēm sasniedzot 25%, neefektīvie korporatīvie spēlētāji vairs nav dzīvotspējīgi, dodot iespēju efektīvāk sadalīt kapitālu.

Brexit nenotiek, Apvienotā Karaliste izvēlas Bremain

Globālā populistu sacelšanās Atlantijas okeāna abās pusēs liek ES vadībai ieņemt vairāk uz sadarbību orientētu nostāju attiecībā uz Apvienoto Karalisti. Sarunu turpinājumā ES piekāpjas galvenajos jautājumos par imigrāciju un pases tiesībām AK finanšu pakalpojumu firmām. Līdz brīdim, kad tiek iedarbināts 50. pants un iesniegts Parlamenta balsojumam, tas tiek noraidīts, ņemot vērā jaunās panāktās vienošanās. Apvienotā Karaliste paliek ES sastāvā, Anglijas banka paaugstina likmi līdz 0,5% un EURGBP kurss sasniedz 0,7300.

Varš piedzīvo grūtus laikus

Varš noteikti bija veiksmīgākā prece tirgū pēc ASV vēlēšanām, taču 2017.gadā tirgus sāk saprast, ka jaunajam prezidentam būs sarežģīti nodrošināt apsolītās investīcijas, un paredzētais pieprasījuma pieaugums pēc vara neīstenojas. Saskaroties ar pieaugošo neapmierinātību savā valstī, ASV prezidents Donalds Tramps palielina protekcionisma pasākumus, ieviešot tirdzniecības barjeras, kas radīs problēmas jaunajiem tirgiem un arī Eiropai. Globālā izaugsme sāk pavājināties, vienlaicīgi samazinoties Ķīnas pieprasījumam pēc rūpnieciskajiem metāliem. Pēc tam, kad HG Copper pārsniedz atbalsta līmeni, atgriežoties līdz pat 2002.gada diviem dolāriem par mārciņu, vārti ir vaļā un spekulatīvās tirdzniecības rezultātā vara cena tiek samazināta līdz 2009.gada finanšu krīzes līmenim, tas ir, 1,25 dolāriem par mārciņu.

Kriptovalūtu uzplaukumā milzīgi ieguvumi Bitcoin

Prezidenta Trampa vadībā ASV fiskālie izdevumi palielina ASV budžeta deficītu no 600 miljardiem dolāru (558.97 miljardiem eiro) līdz 1,2-1,8 triljoniem dolāru (1,1 – 1,6 triljoniem eiro). Tā rezultātā strauji palielinās ASV izaugsme un inflācija, piespiežot Federālās rezerves paātrināt pieaugumu, un ASV dolārs sasniedz jaunus augstumus. Tas rada domino efektu jaunajos tirgos, īpaši Ķīnā, kas sāk meklēt alternatīvas monetārajai sistēmai, kurā dominē ASV dolārs un pārmērīga uzticēšanās ASV monetārajai politikai. Attiecīgi pieaug alternatīvās kriptovalūtas popularitāte, no kā lielākais ieguvējs ir Bitcoin.

ASV veselības aprūpes reforma izraisa paniku šajā sektorā

Veselības aprūpes izdevumi ir aptuveni 17% IKP salīdzinājumā ar vidēji 10% pasaulē, un arvien vairāk ASV iedzīvotāju nevar apmaksāt rēķinus par medicīnas pakalpojumiem. Sākotnējais atvieglojums pēc medicīnas akciju pieauguma sekojot Trampa uzvarai 2017.gadā ātri izzūd, jo investori saprot, ka administrācijas attieksme pret veselības aprūpi nebūs tik virspusēja, bet tā vietā tiek uzsāktas smagas reformas attiecībā pret neproduktīvo un dārgo sistēmu.

Par spīti Trampam Meksikas peso (MXN) vērtība paaugstinās, īpaši pret Kanādas dolāru (CAD)

Tirgus ir būtiski pārvērtējis Donalda Trampa patiesos nodomus vai pat spēju ierobežot tirdzniecību ar Meksiku, ļaujot paaugstināties nospiestā peso  vērtībai. Tajā pat laikā Kanāda cieš no augstāku procentu likmju izraisītās kredītu krīzes mājokļu tirgū. Kanādas bankas salūzt, piespiežot ieviest kvantitatīvu atvieglojumu režīmu un iepludināt finanšu sistēmā kapitālu. Papildus tam CAD vērtība pazeminās, jo Kanāda daudz mazāk gūst no ASV izaugsmes atjaunošanās, nekā tas būtu bijis iepriekš, sakarā ar Kanādas ražošanas sektora, ko transformējusi globalizācija un pārmērīgi spēcīgas valūtas gadi, ilgstošo dīkstāvi. CADMXN izmaiņas sasniedz pat 30% salīdzinājumā ar augsto līmeni 2016.gadā.

Itālijas bankas nodrošina kapitāla aktīvus ar labākajiem rādītājiem

Vācijas bankas saskaras ar negatīvo procentu likmju un nemainīgu ienesīguma līkņu spirāles efektu un zaudē piekļuvi kapitāla tirgiem. ES ietvaros Vācijas banku glābšana nozīmē ES banku glābšanu, un šis brīdis nav tālu arī Itālijas bankām, kas apkrāvušās ar neatgūstamiem aizdevumiem un darbojas stagnējošas vietējās ekonomikas apstākļos. Jaunās garantijas ļauj banku sistēmai veikt rekapitalizāciju, un tiek izveidota Eiropas Bezcerīgo parādu banka, lai sakārtotu eirozonas bilanci un atkal atjaunotu banku kredītu mehānismu darbību. Itālijas banku akciju pieaugums pārsniedz 100%.

ES veicina izaugsmi, izmantojot savstarpējās eiro obligācijas

Saskaroties ar populistisko partiju panākumiem Eiropā un dramatisko Geert Wilders labējās partijas uzvaru Nīderlandē, tradicionālās politiskās partijas sāk atteikties no taupības politikām un dot priekšroku  Keinsa stila politikai, ko pēc 1929.gada krīzes uzsāka prezidents Rūzvelts. ES uzsāk 630 miljardu eiro vērtu sešu gadu veicināšanas plānu, ko atbalsta ES Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. Lai nepieļautu vājināšanu, kas izraisītos importa apjomu pieauguma rezultātā, ES vadītāji izziņo ES obligāciju emisiju, kas virzīta viena triljona eiro investīciju nodrošināšanai infrastruktūrā, pastiprinot reģiona integrāciju un veicinot kapitāla ieplūšanu ES.

Ref: 102.000.102.14066


Pievienot komentāru

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Jaunākie komentāri