Despoti un viņu mīļākie dzērieni

Viena no īpašībām, kas ir kopīga visiem vēsturē zināmajiem diktatoriem, ir grezns un izšķērdīgs dzīvesveids, lai gan tajā pašā laikā vienkāršā tauta nereti cieš badu un trūkumu. Interneta vietne The Drinks Business nolēma noskaidrot, kādus dzērienus šie vīri vislabprātāk baudījuši savas varas zenītā.

Kims Čenirs (Kim Jong-il)

Kims Čenirs

Ziemeļkorejas bijušajam līderim piemitušas dažādas dīvainības un kaprīzes. Kas attiecas uz dzērieniem, viņš bija iemīļojis Hennesy konjaku, kas no trūcīgā valsts budžeta ik gadu prasīja 596 tūkstošus latu.

Sadams Huseins (Saddam Hussein)

Sadams Huseins

Bijušais Irākas līderis bijis ne vien ārkārtīgi cietsirdīgs un nežēlīgs, bet, pretēji islāma parašām, labprāt arī lietojis alkoholu. Viņa mīļākais dzēriens esot bijis sārtvīns Mateus Rosé.

Muamars Kadāfi (Muammar Gaddafi)

Muamars Kadāfi

Kadāfi vadīja Lībiju no 1969. līdz pat 2011.gada beigām, kad pilsoņu kara laikā tika gāzts no amata. Pārmeklējot līdera dzīvesvietu un darba telpas, atklājies arī viņa un viņa ģimenes plašais vēriens. Daļa no viņa greznās ikdienas bijis arī viskijs Johnnie Walker Black Label.

Nikolajs Čaušesku (Nicolae Ceaușescu)

Nikolajs Čaušesku

Rumānijas kādreizējais diktators, kurš pārvaldīja valsti līdz pat 1989.gadam, atpūšoties pēc savu briesmu darbu pastrādāšanas, labprāt baudīja šampanieti un Chivas Regal.

Pols Pots (Pol Pot)

Pols Pots

1975.gadā Pols Pots kļuva par Kambodžas līderi, un tiek lēsts, ka viņa režīma laikā tika nogalināti teju trīs miljoni cilvēku. Jaunībā Pots kādu laiku bija dzīvojis Parīzē, kur iemīlējis sarkanvīnu. No šī dzēriena viņš neatteicās visu turpmāko dzīvi.

Mao Dzeduns (Mao Zedong)

Mao Dzeduns

Sociālistiskās Ķīnas dibinātājs Mao Dzeduns vēl joprojām tiek godināts kā viens no nozīmīgākajiem personāžiem jaunāko laiku vēsturē. Un kā jau īstenam patriotam piedien, viņa mīļākais dzēriens esot bijis ķīniešu liķieris Maotai.

Fidels Kastro (Fidel Castro)

Fidels Kastro

Kādreizējais Kubas līderis ir ne vien liels tradicionālo cigāru cienītājs, bet labprāt bauda arī mohito un Cuba Libre. Neoficiāli gan zināms, ka Kastro mīl iedzer arī labu skotu viskiju.

Roberts Mugabe (Robert Mugabe)

Roberts Mugabe

Mugabe ir Zimbabves prezidents jau kopš 1987.gada, un šajā laikā viņš valsti pakāpeniski ir novedis dziļā krīzē – lauksaimnieciskā ražošana ir praktiski apstājusies, inflācijas radītāji ir milzīgi, turklāt valstī trūkst pārtikas un degvielas. Tomēr tas prezidentu neattur no ekskluzīva šampanieša baudīšanas. Zināms, ka savas 85. dzimšanas dienas svinībām Mugabe pasūtījis 2 000 pudeles dārga šampanieša (1961.gada Bollinger un Moët & Chandon), kā arī 500 pudeles Johnnie Walker.

Josifs Staļins (Joseph Stalin)

Josifs Staļins

Staļins vienmēr esot salējis šņabi sarunu biedriem, bet pats no alkohola atturējies, lai ar skaidru galvu varētu panākt sev vēlamo rezultātu. Tomēr viņš neesot bijis pilnīgs atturībnieks un diezgan labprāt baudījis šņabi arī pats. Viņa mīļākais dzēriens gan esot bijis Gruzijas pussaldais vīns Khvanchkara.

Benito Musolīni (Benito Mussolini)

Benito Musolīni

Ir zināms, ka bijušajam Itālijas līderim Benito Musolīni piemitušas vairākas diezgan dīvainas tieksmes. Par tādu, iespējams, varētu nosaukt arī viņa iecienītāko dzērienu – zemeņu šerbeta frapi, kas tika gatavota no zemeņu šerbeta, Chianti un Angostura.

Ref.110.000.103.2462

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas