Deutsche Bank sodīta ASV par Danske Bank darījumiem Igaunijā

ES trešā lielākā banka Deutsche Bank ASV saņēmusi sodu 150 miljonu ASV dolāru (133 miljonu eiro) apmērā par nopietniem pārkāpumiem, ieskaitot naudas pārskaitījumus no likvidētā Danske Bank Igaunijas atzara, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Par lēmumu piespriest naudassodu, ko vācu kredītiestāde ir piekritusi maksāt, otrdien, 7.jūlijā, paziņojusi ASV Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu pārvalde. Deutsche Bank sodīta par tās korespondentsakariem ne tikai ar Danske Bank Igaunijas atzaru, bet arī par saistību ar Tanzānijas FBME Bank un ar mirušo amerikāņu finansistu Džefriju Epstīnu (Jeffrey Epstein), kurš ir bēdīgi slavens ar seksuāliem noziegumiem.

«Bankas ir pirmā aizsardzības līnija attiecībā uz noziedzīgu nodarījumu pastrādāšanu, izmantojot finanšu sistēmu, [un] tas ir pamatu pamats, lai bankas pienācīgi uzrauga savu klientu rīcību, balstoties uz to, kādu risku rada attiecīgais klients,» norādījusi Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu pārvaldes direktore Lina Leisvela (Linda Lacewell).

Amatpersona norādījusi, ka Deutsche Bank minētajos gadījumos «nav pienācīgi uzraudzījusi tādu klientu rīcību, kurus pati atzinusi par riskantiem», teikts paziņojumā.

Dāņu Danske Bank Igaunijas atzaram tika pieprasīts pašlikvidēties 2019.gadā pēc tam, kad atklātībā nāca informācija, ka no 2007. līdz 2015.gadam caur kredītiestādi izplūduši 230 miljardi, iespējams, nelikumīgi iegūtas naudas, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas