Deviņas partijas dabūjušas sodu par pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Par pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) administratīvos naudas sodus piemērojis vairākām partijām, tostarp arī Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, informēja KNAB.

KNAB veica 16 partiju un to apvienību, kas kandidēja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudes.

Par 2020.gada vēlēšanu deklarāciju iesniegšanas kārtības neievērošanu trīs partijām piemērots administratīvais naudassods kopā 245 eiro apmērā. Šīs partijas ir Vienoti Latvijai, Alternative un Nacionālā savienība Taisnīgums.

Veiktajās pārbaudēs par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma un Finansēšanas likuma pārkāpumiem deviņas politiskās partijas sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikts naudassods kopā 3 110 eiro apmērā.

Pārkāpumi visbiežāk saistīti ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu paziņojumu neiesniegšanu un materiālu noformējuma neievērošanu, saņemto ziedojumu nepaziņošanu, atsevišķu ieņēmumu un izdevumu veidu nenorādīšanu deklarācijā.

Dažāda apmēra naudassodi piemēroti Jaunajai saskaņai, Alternative, Jaunajai konservatīvajai partijai, Jaunajai vienotībai, Reģionu spēkam, Latvijas Krievu savienībai, Attīstībai/Par!, Zaļo un zemnieku savienībai un partijai Vienoti Latvijai.

Rīcības partijai izteikts aizrādījums, jo tās pārkāpumi bijuši maznozīmīgi.

KNAB pārbaudīja partiju vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijās norādīto informāciju par piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojumu kopumā 2 349 385 eiro apmērā, informāciju par partiju saņemtajiem ziedojumiem 215 606,42 eiro apmērā, kā arī informāciju par vēlēšanu izdevumiem kopumā 1 527 888,47 eiro apmērā.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notika pērn augustā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas