Deviņas pašvaldības neatbilstoši izlietojušas 239 650 eiro valsts mērķdotāciju ceļiem

Satiksmes ministrija (SM) šogad auditos konstatējusi, ka deviņas pašvaldības neatbilstoši izlietojušas 239 650 eiro no tām piešķirtajām mērķdotācijām ielu un ceļu remontiem, norāda satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikāciju jautājumos Aļona Zandere.

SM šogad veikusi auditu par valsts mērķdotāciju izmantojumu Carnikavas, Mārupes, Ērgļu, Inčukalna, Dagdas, Mērsraga, Raunas, Rundāles un Ozolnieku novados, konstatējot, ka trīs gados neatbilstoši izlietoti 239 650 eiro no piešķirtajiem četriem miljoniem eiro.

Tostarp vislielāko mērķdotāciju saņēmusi Dagdas novada pašvaldība – vairāk nekā vienu miljonu eiro. Auditā par neatbilstoši iztērētiem atzīti 17 957 eiro. Vismazākā dotācija tika Mērsraga novadam – 84 700 eiro. Tomēr šajā novadā konstatētas arī vislielākās neatbilstības – vairāk nekā 64 000 eiro apmērā.

Biežāk fiksētais pārkāpums pašvaldībās saistīts ar to, ka uzturēšanas un būvniecības darbi par piešķirto naudu veikti objektos, kas nav iekļauti konkrēto novadu ceļu un ielu sarakstā.

Tāpat vairākos gadījumos konstatēts, ka par mērķdotāciju naudu tiek algoti darbinieki, kas veic ar ceļu būvniecību un uzturēšanu nesaistītus pienākumus. Atsevišķās pašvaldībās ministrijai nebija iespēja pārliecināties, vai par valsts piešķirtajiem līdzekļiem tiešām ir iegādāti pakalpojumi un preces noteiktajiem mērķiem, jo grāmatvedības uzskaites dokumentos tas netika norādīts.

Trīs gadu laikā minētajiem novadiem kopumā tika piešķirti vairāk nekā četri miljoni eiro. Valsts dotācijas lielums atkarīgs no konkrētajā novadā esošo ceļu garuma un platuma, tiltu daudzuma, kā arī vairākiem citiem kritērijiem, kas ietverti Ministru kabineta noteikumos.

Summa, kas neatbilstoši iztērēta, pašvaldībām būs jāatmaksā pilnā apmērā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas