Dienvidāfrikas pētījums norāda uz mazāk omikrona pacientiem slimnīcās, salīdzinot ar deltu

Dienvidāfrikas zinātnieku veikta pētījuma rezultāti liecina, ka cilvēkiem, kuri inficējušies ar vīrusa SARS-CoV-2 omikrona variantu ir mazāka iespējamība piedzīvot smagu slimības gaitu un nonākt slimnīcā nekā tiem, kuri inficēti ar vīrusa delta variantu. Pētnieki arī norādījuši uz Dienvidāfrikas iedzīvotāju augsto imunitātes līmeni, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Pētījumu veikuši speciālisti no Dienvidāfrikas Nacionālā infekciju slimību institūta, Vitvatersrandas Universitātes, Kvazulu-Natalas Universitātes un citām iestādēm valstī. Lai arī pētnieki aicinājuši neizdarīt tālejošus secinājumus no izpētes rezultātiem, tie liecina, ka iedzīvotājiem, kuri Dienvidāfrikā inficējušies ar vīrusa omikrona variantu no 1.oktobra līdz 30.novembrim, ir bijusi par 80% mazāka iespējamība nonākt līdz ārstēšanai slimnīcā nekā iedzīvotājiem, kuriem atklāta inficēšanās ar kādu citu vīrusa variantu.

Lasiet arī: Par jauniem ierobežojumiem domās pie 3 000 jaunatklātiem kovida gadījumiem dienā

No pacientiem, kuri uzņemti slimnīcā šajā laika posmā, iespējamība piedzīvot smagu slimības gaitu bijusi vienlīdz augsta gan omikrona varianta, gan citu vīrusa variantu pacientiem. Salīdzinot pacientus, kuri inficējušies ar delta variantu un slimnīcās uzņemti no aprīļa līdz novembrim, ar omikrona varianta pacientiem, kuri hospitalizēti no 1.oktobra līdz 30.novembrim, pēdējiem smagas slimības iespējamība bijusi par 70% mazāka.

«Ir nepārvarami, ka kopā mūsu dati tiešām norāda uz labu aspektu – omikrona mazāku [slimības gaitas] smagumu salīdzinājumā ar citiem variantiem,» sacījusi Dienvidāfrikas Nacionālā infekciju slimību institūta profesore Šerila Koena (Cheryl Cohen), vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas